اپل طرح مبارزه با Sonos Roam را با هوم پاد باتری دار قطع کرد

هوم پاد اپل

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل زمانی قصد داشت یک نسخه قابل حمل با باتری از اسپیکر هوشمند هوم پاد خود را عرضه کند.

گورمن در خبرنامه PowerOn خود گفت که این شرکت حتی یک نمونه اولیه اسپیکر بلوتوث هوم پاد را قبل از پایان پروژه ساخته است. اگر ادعای گورمن درست باشد، شرم آور است، زیرا در حال حاضر تعداد کمی از بلندگوهای هوشمند قابل حمل در بازار وجود دارد.

در حال حاضر، تنها بلندگوی بی سیم اپل، HomePod mini (اپل در ماه مارس سال گذشته تولید هوم پاد اصلی را متوقف کرد) باید به پریز برق وصل شود.

Beats Pill+
+Beats Pill

اخیراً، اپل تنها بلندگوی بلوتوث را در محدوده زیرمجموعه خود Beats متوقف کرد و بدون تشریفات از شر Beats Pill+ خلاص شد. در حالی که این شرکت هنوز دلیل این حرکت را تایید نکرده است، اپل در سال گذشته به طور پیوسته خط تولید Beats را ساده کرده است و همچنین هدفون ها و هدفون های Powerbeats، Beats EP و Solo Pro را متوقف کرده است.

اپل در سال‌های اخیر طیف وسیعی از دستگاه‌های صوتی خود را گسترش داده است و با AirPods در بازار واقعی هدفون‌های بی‌سیم موج ایجاد کرده است و بعداً با AirPods Max وارد دنیای هدفون‌های روی گوش شده است.

اکنون که محدوده HomePod به یک نسخه کوچکتر از بلندگوی هوشمند اصلی خود کاهش یافته است، مطمئناً اشتیاقی برای ان وجود دارد و این انتظار میرود  که – HomePod جدید در آینده نزدیک راه اندازی شود.  

تجزیه و تحلیل: آینده اپل هوم پاد چیست؟

اپل هوم پاد

Apple HomePod mini به خودی خود یک اسپیکر فوق العاده است، اما جثه کوچک و قیمت پایین آن باعث می شود که ما شک کنیم که اپل در تلاش برای رقابت با مدل های قدرتمندتر مانند Amazon Echo Studio و Sonos Oneاست.

از زمانی که اپل تولید هوم پاد را متوقف کرد، تعداد زیادی پتنت دیده ایم که می تواند نشان دهد که این شرکت به دنبال ایجاد یک مدل هوم پاد جدید – به اصطلاح اپل هوم پاد 2 – است و حتی ممکن است در صورت وجود شایعات، نمایشگر نیز داشته باشد.

در گزارش قبلی بلومبرگ، گورمن گفت که “قبل از توقف تولید هوم پاد بزرگتر، این شرکت روی نسخه به روز شده برای عرضه در سال 2022 کار می کرد. همچنین در حال توسعه اسپیکرهای جدید با صفحه نمایش و دوربین بوده است، اما چنین عرضه ای قریب الوقوع نیست.

بنابراین، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک هوم پاد جدید در سال جاری راه اندازی شود، اما واضح است که اپل همچنان به بررسی کارهایی که می تواند در حوزه بلندگوهای بی سیم انجام دهد، ادامه می دهد.

ما فکر می کنیم این احتمال وجود دارد که هر هوم پاد جدیدی به عنوان جایگزینی برای اولین اسپیکر هوشمند این شرکت عمل کند و این بدان معناست که بزرگ و قدرتمند خواهد بود و احتمالاً برای اینکه یک اسپیکر بلوتوث قابل حمل باشد، سنگین تر از آن خواهد بود.

این بدان معنا نیست که یک هوم پاد قابل حمل کاملاً دور از ذهن است.این شرکت تمایل دارد محصولات ارزان‌تری نسبت به طیف وسیعی از دستگاه‌های اپل ارائه دهد، که به این معنی است که این شرکت در بخش وسیعی از بازار صوتی حضور دارد.

ما فکر می کنیم یک بلندگوی بلوتوث زیر پرچم Beats که به یک اکوسیستم خاص گره نخورده است به خوبی کار می کند، در حالی که یک بلندگوی هوشمند که می تواند بین Wi-Fi و بلوتوث جابجا شود فقط “Apple” را فریاد می زند.

در هر صورت، امیدواریم که هم اپل و هم Beats اسپیکرهای جدیدی را در آینده نزدیک عرضه کنند. در حال حاضر ما فقط Apple HomePod mini را داریم و هر چقدر که دوست داریم، عملکرد صوتی آن در مقایسه با بلندگوهای بی سیم Sonos وصله نیست. و ما از هوم پاد اصلی می دانیم که اپل می تواند صدای فوق العاده ای را خارج از محدوده ایرپادهای هدفون و هدفون بی سیم واقعی انجام دهد.

منبع:techradar