بازی های Xbox Series X در حال حاضر از AMD بهره می برند

Myst در 26 آگوست برای Xbox One ، Xbox Series X | S ، PC و Xbox Game Pass عرضه می شود و شاید اولین بازی کنسولی باشد که از فناوری جدید FidelityFX Super Resolution (FSR) AMD بر روی کنسول های نسل فعلی مایکروسافت بهره می برد.

اگر نمی دانید FSR چیست ، در اینجا یک توضیح کوتاه ارائه می دهیم:

فناوری جدید AMD به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا فریم ریت ها را افزایش داده و با استفاده از تکنیک رندر ویژه به وضوح بالاتر برسند.

FSR اساساً فریم ها را با وضوح پایین تر ارائه می دهد و سپس از یک فرایند نمونه برداری فوق العاده برای وضوح تصویر استفاده می کند. مشابه نحوه عملکرد DLSS انویدیا است ، اگرچه راه حل انویدیا از الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می کند.

در مورد Myst در Xbox Series X و Xbox Series S ، FSR به بازی اجازه می دهد تا با استفاده از بالاترین تنظیمات گرافیکی موجود ، با سرعت 60 فریم بر ثانیه بر روی کنسول اصلی مایکروسافت و با سرعت 1440p با سرعت 60 فریم بر ثانیه بر روی Xbox Series S اجرا شود.

جف لانکتوت ، مدیر بازاریابی و توسعه دهندگان Cyan ، در یک پست وبلاگی در Xbox Wire گفت که FSR تقریباً 75 increase افزایش عملکرد را در Xbox Series X | S ارائه می دهد ، بدون اینکه در راه وفاداری بصری قربانی زیادی بگذارد.

FSR به این معناست که توسعه دهندگان (و گیمرها) مجبور نیستند بین عملکرد عالی یا گرافیک فانتزی انتخاب کنند ، زیرا فناوری AMD در Myst به این معنی است که بازیکنان می توانند از یک تصویر واضح و تجربه روان در تمام سیستم عامل های Xbox لذت ببرند.

تجزیه و تحلیل:در آینده چه انتظاری می توان از FSR داشت؟

FSR هنوز یک فناوری نسبتاً جدید است و مانند DLSS ، به احتمال زیاد با گذشت زمان بهبود می یابد.تکنیک رندرینگ می تواند عملکرد بازی های Xbox Series X و Xbox Series S را به طور چشمگیری بهبود بخشد ، که فقط برای توسعه دهندگانی که می خواهند کیفیت تصویر خوبی را بدون از بین بردن نرخ فریم بازی حفظ کنند ، خوب است.

در حالی که FSR به اندازه DLSS Nvidia پیچیده نیست ، که می تواند در عناوین گرافیکی مانند Red Dead Redemption 2 تأثیر تحول آفرین داشته باشد ، بسیار عالی است که ببینیم این فناوری در حال حاضر در بازی های کنسولی پیاده سازی شده است.

FSR می تواند برای Xbox Series S بسیار مفید واقع شود ، که پس از یک شروع ناچیز شروع به دستیابی به نتایج چشمگیر می کند.بازیهای بیشتری در حال حاضر رزولوشن 1440p کنسول را به جای 1080p در نظر گرفته اند و شاهد هستیم که بازیهای بیشتری به طور مداوم 60 فریم در ثانیه یا 120 فریم در ثانیه در تعدادی از عناوین به ثمر می رسند.

 FSR فقط به دریافت تصویر با کیفیت بالاتر و فریم بهتر از بازی های آینده کمک می کند ، بنابراین به طور کلی خبر خوبی برای گیمرهای کنسولی است.

منبع: techradar

admin
مرداد ۲۷, ۱۴۰۰