بایدن لایحه زیرساخت را با امضای خود قانونی کرد

خبری که بازار را خونین کرد !

خبری که بازار را خونین کرد !

جو بایدن رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضا لایحه زیرساختی ۱ تریلیون دلاری آمریکا آن را به قانون رسمی کشور تبدیل کرد. در این مراسم کسی در مورد رمز ارزها صحبت نکرد و گویا همه موافق این قانون بوده‌اند. این در حالی است که قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها با سقوط نسبتا شدیدی مواجه شده است.

پس از چندین ماه سختگیری و موشکافی قانونی از جانب سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه زیرساختی که مورد انتقاد بسیاری از صاحب‌نظران عرصه رمزارز بوده است، اکنون به طور رسمی به قانون آمریکا تبدیل شده است.

طی مراسم امضای این لایحه که روز دوشنبه در کاخ سفید برگزار شد، جو بایدن رییس جمهور آمریکا لایحه زیرساخت یک تریلیون دلاری را در حضور گزارشگران، قانونگذاران و اعضای اتحادیه امضا کرد. اگرچه هدف این لایحه، تامین بودجه برای جاده‌ها، پل‌ها، دسترسی به اینترنت، صفحه‌های انرژی خورشیدی، ایستگاه شارژ خودروهای برقی و سایر پروژه‌های مهم زیرساختی است، اما قانونگذاران قبل از تایید در کنگره، از ادبیاتی استفاده کرده‌اند که می‌تواند برای رمزارزها نیز اعمال شود.

بر اساس این لایحه قوانین سخت‌گیرانه‌تری در حوزه ارز‌های دیجیتال حاکم خواهد شد.تراکنش‌های بالای 10 هزار دلار باید به سرویس درآمد داخلی گزارش داده شود. این لایحه قرار است از ابتدای سال 2024 اجرایی شود. بسیاری از کارشناسان حوزه رمزارز‌ها از تاثیرات منفی این لایحه بر ارز‌های دیجیتال پیشاپیش هشدار داده‌ بودند.

ذخایر بیت کوین موجود در صرافی‌ها در روز گذشته افزایش یافته و به ۲ میلیون و ۳۱۰ هزار عدد رسیده‌است.

توجه کنید که در دو روز گذشته بیش از ۳ هزار بیت کوین توسط معامله‌گران به صرافی‌ها واریز شده‌است!

admin
آبان ۲۵, ۱۴۰۰