بررسی و پیش بینی طلا و دلار

پیش بینی طلا و دلار

پیش بینی قیمت طلا

کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلای تهران:

تقاضایی در بازار وجود ندارد. داد و ستدها نسبت به هفته‌های گذشته کاهش زیادی داشته است. در ابتدای هفته به دلیل نوسان قیمت دلار و انس جهانی، طلا گران شد اما در آخرین معاملات به دلیل افت قیمت دلار و انس جهانی طلا به یک باره روند کاهشی گرفت.

با کاهش داد و ستدها، حباب سکه در طول یک هفته اخیر به ۲۲۰ هزار تومان رسیده است. این کاهش حباب سکه نشان می‌دهد تقاضایی برای خرید وجود ندارد.

با توجه به مذاکرات پیش‌رو که دور جدید آن در هشت آذر ماه شروع می‌شود پیش بینی میشود قیمت طلا و سکه در هفته اول آذر روند با ثباتی داشته باشد. یعنی طلای ۱۸ عیار در محدوده یک میلیون و ۲۴۱ هزار تومان معامله شود.

پیش بینی قیمت دلار

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار ارز:

شاهد دو رویداد هستیم. رویداد اول اعلام نرخ ارز ۲۳ هزار تومان در بودجه ۱۴۰۱ که انتظار بازار از ریزش‌های سنگین را کاهش می‌دهد.رویداد مهم اثرگذار دیگر در بازار، مذاکرات برجام است که در تاریخ هشت آذر برگزار می‌شود و تا آن زمان بازار رفتار محافظه‌کارانه‌ای از خود نشان می‎‌دهد.

مدیریت بانک مرکزی در شفافیت قیمت در بازار آزاد نقش مهمی را در قیمت دلار بازی می‌کند. البته تجربه شکست خورده ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۱۳۹۷ که توسط معاون اول رئیس جمهور وقت به عنوان نرخ رسمی اعلام شد، نشان می‌دهد نرخ‌‌های دستوری در بلندمدت کارایی ندارند.

در مجموع پیش بینی میشود این هفته با توجه به نکات یاد شده روند قیمتی دلار کم نوسان باشد و در انتظار نتایج نشست وین باشد.

admin
آبان ۲۹, ۱۴۰۰