به نظر می رسدGoogle Pixel 6a در ماه می عرضه شود

Google Pixel 6a

از آنجایی که گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو تحسین های زیادی را به خود جلب کرده اند، به نظر می رسد که ما یک بار دیگر شاهد عرضه نسخه مقرون به صرفه تر از گوشی پرچمدار گوگل باشیم  و ممکن است زودتر از حد معمول نمایش داده شود.

طبق گفته ی  Max Jamborکه معمولاً قابل اعتماداست ، Google Pixel 6a در ماه می 2022 رونمایی می‌شود. این تقریباً در زمان رویداد سالانه Google IO 2022 است، اگرچه گوگل هنوز نمایشگاه امسال را رسمی نکرده است.

دیروز یک منبع دیگر گفت که ساعت گوگل پیکسل در تاریخ 26 مه رونمایی می شود، که باعث می شود فکر کنیم این دو قطعه سخت افزاری گوگل می توانند همزمان ظاهر شوند.

تاریخچه پیکسل های میان رده

برای یادآوری، Pixel 5a (که فقط در ایالات متحده و ژاپن عرضه شد) در آگوست 2021 وارد بازار شد، Pixel 4a 5G در سپتامبر 2020 معرفی شد و Pixel 4a در آگوست 2020 معرفی شد.

این بار، به نظر می‌رسد که گوشی «a» زودتر عرضه شود  و شایان ذکر است که Pixel 3a و Pixel 3a XL در ماه می 2019 معرفی شدند. این امر فضای بیشتری را از پرچم‌دار اصلی که در اواخر سال عرضه می‌شود باقی می‌گذارد.

عرضه در ماه می ممکن است نشان‌دهنده بهبودی گوگل از اثرات همه‌گیری بر زنجیره‌های تامین خود باشد، اگرچه باید منتظر بمانیم و ببینیم که پیکسل 6a پس از نمایش چقدر در بازارهای بین‌المللی در دسترس است.

تجزیه و تحلیل: پیکسل 6a نویدبخش است

چندین جزئیات در مورد Google Pixel 6a قبلاً فاش شده است: بر اساس آنچه قبلاً دیده‌ایم، به نظر می‌رسد که Pixel 6a ممکن است شبیه به Pixel 6 که قبل از آن عرضه شده بود، یکسان به نظر برسد.

انتظار می‌رود این گوشی همان رنگ‌بندی دو رنگ و نوار دوربین افقی را که در سری پیکسل 6 مشاهده می‌شود، حفظ کند، اگرچه برای کاهش هزینه‌ها، دوربین پشتی می‌تواند همان تنظیمات لنز دوگانه باشد که در Google Pixel 5a دیدیم.

از دیگر مشخصاتی که تاکنون شایعه شده است می توان به پنل 6.2 اینچی AMOLED (کمی کوچکتر از پیکسل 6)، 8 گیگابایت رم و حداکثر 128 گیگابایت حافظه داخلی اشاره کرد. 5G باید روی آن وجود داشته باشد و احتمالاً گوشی بر روی چیپست Tensor خود گوگل کار می کند.

مثل همیشه، قیمت گذاری بسیار مهم خواهد بود، و گوگل همیشه در مقرون به صرفه بودن این گوشی های سری «a» به خوبی عمل کرده است. قیمت Pixel 6a در تعیین میزان محبوبیت آن در بین خریداران تاثیر بسزایی دارد.

منبع: techradar