تاریخ رسمی معرفی و عرضه‌ی پردازنده‌های نسل دوازدهمی اینتل

راه اندازی و پیش سفارشات هفته آینده در 27 اکتبر

پردازنده نسل12

بر اساس اسناد افشا شده در روز 4 نوامبر (13 آبان) شاهد آغاز فروش پردازنده‌های دسکتاپ نسل دوازدهمی یا همان Alder Lake-S اینتل خواهیم بود.

توجه داشته باشید که این یک تایید رسمی نیست، فقط یک نشانه ای از WCCFTECH است که منابع آن برای نشت های اینتل ظاهرا مطمئن هستند که 4 نوامبر روزی خواهد بود که پردازنده های جدید برای خرید در دسترس هستند و اینتل Lake Ayder را راه اندازی خواهد کرد.

به طور دقیق، ادعا این است که پردازنده های Aleder Lake در 27 اکتبر در رویداد نوآوری اینتل نشان داده خواهند شد و سپس تراشه ها برای پیش سفارش از 4 نوامبر تا تاریخ فروش در حال اجرا است.

اسناد مورد ادعا نشان می‌دهد اینتل در قالب موج اول از پردازنده‌های نسل دوازدهمی خود تنها مدل‌های ضریب باز K و KF را در کنار مادربردهای با چیپست Z690 عرضه می‌کند. موج اول به مدل‌های Core i9-12900K ،i9-12900KF ،i7-12700K ،i7-12700KF ،i5-12600K وi5-12600KF محدود می‌شود.

تجزیه و تحلیل:

سری پردازنده‌های Alder Lake-S شامل نسل دوازدهم تراشه‌های Core هستند که با دو سری K و KF کار خود را آغاز کرده و در اوایل سال ۲۰۲۲ و حوالی  CES به معنی شروع ژانویه با مدل‌های عمومی بیشتر تکمیل خواهند شد.

این شرکت همچنین قصد دارد هفته‌ی آینده رویدادی را به‌عنوان پیش معرفی محصولات جدید خود برگزار کرده و از این طریق جزئیات قیمت پردازنده‌های جدید خود را به همراه مشخصات نهایی و آمار عملکرد خانواده‌ی نسل بعد خود اعلام کند. این برنامه تحت عنوان رویداد Innovation در تاریخ ۲۷ و ۲۸ اکتبر (۵ و ۶ آبان) برگزار خواهد شد.