جانشین آیفون 13 می تواند به شما اجازه دهد تلفن را با ضربه زدن به آن کنترل کنید

هدف ما آیفون 13 و عرضه آن در ماه های آینده است ، اما ما شایعات زیادی را در مورد ویژگی هایی که ممکن است در iPhone 14 یا گوشی های آینده اپل وجود داشته باشد مشاهده کرده ایم – و جدیدترین آنها نشان می دهد که می توانیم آیفون را با ضربه زدن بر روی آن کنترل کنیم.

این ویژگی ، که ممکن است در آینده اپل واچ نیز ارائه شود ، در یک اختراع جدید به عنوان فناوری توصیف شده است که “وقوع ضربه” را برای تغییر حالت های مختلف نرم افزار و حرکت به طور بالقوه در رابط کاربری تشخیص می دهد.

این فناوری تغییرات فشار را فراتر از یک آستانه مشخص می کند و در ترکیب با سنسور حرکت ، مشخص می کند که آیا کاربر عمداً بر روی دستگاه خود ضربه می زند (یا فرض می کنیم که باد غیرعمدی ناشی از پمپاژ دستان کاربر در حین دویدن باشد).

توضیحات ثبت اختراع نشان می دهد که این ویژگی به کاربران iPhone یا Apple Watches کمک می کند – با توجه به اینکه آنها باید دستگاه های اپل را در یک دست نگه دارند یا از آنها استفاده کنند ، کنترل ضربه می تواند نیازهای دیگر را تکمیل یا به طور بالقوه جایگزین کند. به طور خلاصه: به نظر می رسد این یک روش جایگزین منظم برای کنترل دستگاه شما است ، اما می تواند یک ویژگی دسترسی نیز باشد.

تجزیه و تحلیل:

ثبت اختراع آیفون مجموعه ای از ایده های جدید است که ممکن است هرگز عملی نشوند.

اگر تشخیص ضربه هرگز به iPhone تبدیل نشود ، تعجب آور نخواهد بود.(فقط به دلیل ماهیت ثبت اختراع و عدم قطعیت آنها در تبدیل آن به مدلهای بازار)

به عنوان مثال ، یک آیفون آینده بتواند ترک های روی صفحه را تشخیص داده و به کاربران اطلاع دهد ، یا صفحه نمایش بتواند خود را ترمیم کند ، همانطور که پتنت های اعلام شده در سال گذشته نشان می دهد که می تواند برای گوشی های آینده اپل ذخیره شود.

اما ما همچنین باید تمام ایده هایی را که هنوز در iPhone ها ادغام نشده اند ، مانند دوربین های تلسکوپی ، یا صفحه نمایش خمیده ، یا قلم – در نظر داشته باشیم – همه از حق ثبت اختراع تا سال 2014.

اینها هنوز می توانند به آیفون راه پیدا کنند ، اما به احتمال زیاد اینها صرفاً ایده هایی بودند که اپل به عنوان گزینه های احتمالی در نظر گرفت اگر توسعه آیفون در صورت عبور از آستانه بسیار معروف (و دلخواه) این شرکت برای مطلوبیت ویژگی ها ، از آنها پیروی کند.با توجه به اینکه این ویژگی ها در همه جا در تلفن ها وجود ندارد ، قابل درک است که چرا اپل روی آنها سرمایه گذاری نمی کند.

اما ثبت اختراعات اپل همچنان در حال ظهور است و ایده هایی را در مورد آنچه در آیفون های آینده ممکن است به ما بدهد ، از نامحتمل تا بیشتر ممکن ، مانند شارژر مغناطیسی مغناطیسی MagSafe esque یا Face and Touch ID یا عینک اپل در صفحه نمایش می دهد.

هنگامی که هوا از یک ضربه به داخل حفره حرکت می کند ، سطح فشار اندازه گیری می شود. کاربران می توانند دستگاه های خود را برای پاسخگویی به تماس های تلفنی ، روشن کردن اپل واچ یا آیفون ، و مراقبت از سایر اقدامات مورد استفاده قرار دهند. در حالی که کاربران اپل واچ می توانند اهداف خود را از طریق صفحه لمسی و تاج دیجیتال  وارد کنند ، ضربه زدن به ساعت می تواند راه دیگری را برای کاربران اپل واچ برای حرکت در ساعت و احتمالاً آیفون ایجاد کند.

اپل در ثبت اختراع توضیح می دهد که “دستگاه های الکترونیکی قابل حمل اغلب نیاز به دست اول کاربر برای نگه داشتن یا پوشیدن دستگاه و دست دوم برای تعامل فیزیکی با دستگاه برای ارائه دستورات ورودی کاربر برای کنترل عملکرد دستگاه الکترونیکی دارد.

با توجه به هزینه های خرید اپل واچ یا آیفون ، هیچ مصرف کننده ای نمی خواهد به دلیل عدم توانایی در تعامل با ساعت یا گوشی با دستان پر ، تجربه کاربری دستگاه خود کاهش یابد. تصور کنید که برای پاسخ به تماس ورودی یا روشن کردن دستگاه به راحتی با استفاده از هوای خروجی از دهان ، روی دستگاه Apple خود ضربه می زنید.

این اختراع تضمین نمی کند که ما به زودی این ویژگی جدید را در iPhone و Apple Watch آینده مشاهده کنیم

برای تأیید اینکه ضربه ای از طرف کاربر دستگاه وارد می شود و به عنوان ورودی در مقابل انفجار تصادفی هوا از محیط است ، می توان یک ویژگی محدودیت زمانی به مجموعه تشخیص ضربه اضافه کرد. علاوه بر این ، ثبت اختراع توصیه می کند که بیش از یک ضربه واحد استفاده کنید و در عوض از الگوهایی مانند استفاده از دو یا چند جریان مختلف هوا برای تمایز بین ورودی های مختلف استفاده کنید.

تاریخ اصلی ثبت اختراع 30 مارس 2020 بود. فقط به این دلیل که اپل اختراع این فناوری را دریافت کرده است ، تضمین نمی کند که ما این ویژگی را در Apple Watch Series 7 و iPhone 13 Series یا هر دستگاه آینده مشاهده کنیم.

admin
شهریور ۳, ۱۴۰۰