راه‌اندازی شبکه جهانی مبارزه با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال

گروهی از متخصصان حقوقی و ارز دیجیتال در بریتانیا از راه‌اندازی شبکه مبارزه با کلاهبرداری و بازیابی دارایی (CFAAR) با هدف مبارزه با فعالیت‌های کلاهبرداری در فضای ارز دیجیتال خبر دادند. این گروه شامل طیف متنوعی از متخصصان مانند حقوق دانان، وکلای دادگستری، حسابداران قانونی، شرکت‌های اطلاعاتی و متخصصان بازیابی دارایی است. این تیم اعلام کرده که قصد دارد از طریق رویکردی هماهنگ به کمک کارشناسان حقوقی و در اختیار گذاشتن بهترین ابزارهای ممکن برای بازیابی خسارات، به شکلی موثر با جرائم و کلاهبرداری‌ها در حوزه ارز دیجیتال مبارزه کند.

این شبکه که تحت عنوان مبارزه با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و بازیابی دارایی (CFAAR) شناخته می‌شود، شامل چندین مؤسسات حقوقی است که برخی از اختلافات اولیه مربوط به ارزهای دیجیتال را در سیستم دادگاه بریتانیا بررسی می‌کنند.

این شبکه نام‌هایی مانند Essex Court Chambers ، Asset Reality ، Osborne Clark ، RPC ، Stewarts و Twenty Essex را شامل می‌شود.

“[CFAAR] شامل پزشکانی است که اولین اختلافات مربوط به رمزنگاری را در دادگاه های انگلیسی رهبری می کنند ، و همچنین کسانی که به طور فعال در رویکردهای پیشگامانه در زمینه تحقیقات کلاهبرداری رمزنگاری جهانی ، پزشکی قانونی ، حمایت و ردیابی و بازیابی دارایی های رمزنگاری مشارکت دارند.”

در حالی که این شبکه به دنبال مشارکت بیشتر کارشناسان رمزنگاری است ، قصد خود را برای “صوتی معتبر و مستقل در بررسی ها و مشاوره های قضایی و نظارتی مربوط به رمزنگاری” اعلام کرده است.

بر اساس آمار ارائه شده توسط پلیس شهر لندن و سرویس دادستانی تاج (CPS) ، یک گزارش اخیر بر افزایش قریب الوقوع کلاهبرداری های رمزپایه تاکید کرد. در حالی که یافته های فعلی هیچ تهدید فوری را نشان نمی دهد ، CPS تخمین می زند که 86 درصد از کل کلاهبرداری های گزارش شده مربوط به سایبری است زیرا شهروندان همچنان خدمات آنلاین را انتخاب می کنند. این گزارش نشان داد که تقریباً 21 درصد از 27،187 جرایم سایبری گزارش شده مربوط به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده است. با این حال ، تصویر بزرگتر نشان می دهد که جرایم مربوط به ارزهای رمزنگاری شده تنها 0.6 درصد از کل 822.276 مورد کلاهبرداری را شامل می شود.

با رشد سریع صنعت ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال مانند سرقت، عرضه اولیه سکه‌ها و حملات باج‌افزار به میزان قابل‌توجهی افزایش‌یافته است.علاوه بر این، مهاجمان فیشینگ ارزهای دیجیتال نیز به مقیاس‌پذیری و پیچیدگی رسیده‌اند؛ بنابراین، به یک چارچوب قانونی که بتواند به طور مؤثر به چنین جرائمی پاسخ دهد نیاز است. این خدمات حقوقی می‌تواند به قربانیان چنین کلاهبرداری‌هایی کمک بیشتری کند. 

شبکه CFAAR قصد دارد فعالیت خود را در حوزه‌ی جهانی گسترش دهد. هدف آن تبدیل‌شدن به جامعه‌ای همگانی است که میزبان سمینارها، جلسات منظم، کنفرانس‌ها و غیره باشد.این شبکه به دنبال تبدیل‌شدن به یک صدای معتبر برای بررسی‌ها و مشاوره‌های قضایی و نظارتی مربوط به ارزهای دیجیتال است.

admin
مرداد ۱۹, ۱۴۰۰