سرمای زمستان امسال می‌تواند قیمت گاز طبیعی را دو برابر کند و نفت را به ۱۰۰دلار برساند

افزایش قیمت نفت و گاز

تحلیلگران بازار انرژی عقیده دارند اگر زمستان پیشِ‌رو مخصوصاً در اروپا و آسیا زمستان سردی باشد، افزایش قابل‌توجهی در قیمت انرژی به وجود خواهد آمد. اما اگر زمستان پیشِ‌رو معتدل باشد، قیمت نفت و گاز طی سه‌ماهه اول سال آینده میلادی در حد معقولی باقی می‌ماند.
انتظار می‌رود تقاضای بالا برای نفت و پایین بودن سطح ذخایر انرژی، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را در پایان سال جاری میلادی به 90 دلار در هر بشکه برساند.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز هم که قبلاً پیش‌بینی خود برای نفت خام برنت را در پایان سال جاری میلادی تا 90 دلار در هر بشکه بالا برده بود، حالا اعلام کرده است این رقم احتمالاً از 90 دلار هم فراتر می‌رود و دلیل آن افزایش تمایل به نفت به‌دنبال بالا رفتن قیمت گاز است. این بانک سرمایه‌گذاری عقیده دارد یک‌میلیون بشکه در روز به تقاضای جهانی برای نفت افزوده می‌شود.

تحلیلگران گلدمن ساچز می‌گویند: «با در نظر گرفتن این‌که کشورهای عضو اوپک‌پلاس به سهمیه افزایش تولید 400 هزار بشکه در روز ادامه خواهند داد، قیمت نفت باید تا 110 دلار در هر بشکه بالا برود تا کسری بازار در سه‌ماهه اول 2022 جبران شود».

admin
آبان ۵, ۱۴۰۰