سقوط بازار رمزارز به دلیل اقدامات چین

بازار بیت کوین و سایر رمزارزها روز سه‌شنبه در بحبوحه تشدید نظارت ها بر دارایی‌های دیجیتال در چین، باز هم شاهد سقوط بود و قیمت ها از رکورد خود عقب‌نشینی کردند.

بر اساس داده‌های پایگاه اینترنتی کوین‌دسک CoinDesk، بیت‌کوین در معاملات سه‌شنبه تقریباً 8 درصد کاهش یافت و به 60000 دلار رسید.البته این ارز دیجیتال برخی از این ضررها را جبران کرد و در ساعت 08:00 به وقت گرینویچ حدود 60,643 دلار معامله شد.

اتر با بیش از 8 درصد کاهش به 4301 دلار رسید در حالی که پولکادوت 11 درصد سقوط کرد. قیمت دوج کوین بیش از 6 درصد کاهش یافت و به 0.25 دلار رسید.سایر ارزهای دیجیتال، از جمله Litecoin، XRP، Uniswap، Stellar، Cardano و Solana نیز در 24 ساعت گذشته در وضعیت قرمز قرار داشتند.

بر اساس این گزارش، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال حدود 7 درصد کاهش یافت و به 2.66 تریلیون دلار رسید. این کاهش حالی رخ می دهد که چین هشدار داده است که به پاکسازی استخراج رمزارز در این کشور ادامه خواهد داد.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) چین طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه‌شنبه گفت که شرکت‌های دولتی (SOE) باید از فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال خارج شوند، زیرا در حال بررسی اعمال اقدامات تنبیهی در قالب قیمت‌های بالاتر برق برای شرکت‌هایی هستند که همچنان به استخراج ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند و از ممنوعیت دولتی سرپیچی می کنند.

گزارش ها حاکی است که استخراج بیت کوین باعث مصرف زیاد انرژی و انتشار کربن می شود.کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی همچنین هفته گذشته جلسه ویژه ای در مورد این موضوع برگزار کرد و فشار بیشتری را بر استان ها و شهرداری ها برای بررسی و پاکسازی شرکت های دولتی درگیر در استخراج رمزارز وارد می کند.

admin
آبان ۲۶, ۱۴۰۰