شایعات، قیمت و اخبار مربوط به تاریخ انتشار Google Pixel Watch

Google Pixel Watch

با توجه به همه چیزهایی که درباره Google Watch شنیده ایم، می توانیم حدس بزنیم که در حال توسعه بوده است، اما سوال بزرگ این است که چه زمانی وارد بازار می شود.

آخرین گزارش می گوید که این ساعت در سال 2022 وارد بازار می شود، بنابراین به احتمال زیاد می توانید انتظار داشته باشید که بتوانید این ساعت هوشمند جدید را در سال آینده خریداری کنید.

همانطور که گوشی‌های پیکسل ویترینی برای اندروید هستند، انتظار می‌رود Google Pixel Watch نمونه‌ای از پتانسیل کامل Wear OS باشد و با توجه به اینکه آپدیت بزرگ سیستم عامل در Google IO به نمایش گذاشته شد، متوجه شدیم که این ساعت خیلی عقب نیست.

اصل مطلب

• چی هست؟ اولین ساعت پرچمدار طراحی شده توسط گوگل

هزینه آن چقدر خواهد بود؟احتمالاً هزینه بالایی دارد، اما هنوز جزئیات خاصی وجود ندارد

• کی وارد بازار میشه ؟احتمالا اوایل سال 2022

تاریخ انتشار و قیمت ساعت Google Pixel

تاریخ دقیق انتشار ساعت گوگل پیکسل مشخص نیست  فقط پیش‌بینی‌هایی  شده است. آخرین گزارش از Insider ادعا می کند که با افراد آشنا به این موضوع صحبت کرده است که پیشنهاد می کنند در سال 2022 عرضه شود.

این با آنچه در ماه‌های اخیر از منابع دیگر شنیده‌ایم مطابقت دارد، اما چند سالی است که شایعه شده است که Pixel Watch در حال توسعه است.

توییتی از افشاگر مشهور Evleaks که ادعا می‌کند یک “منبع موثق” است، گفت که در سال 2018 در کنار Google Pixel 3 و Pixel 3 XL اعلام می‌شود، سپس شایعه‌ای ادعا کرد که Google Watch در تاریخ 15 اکتبر 2019 در عرضه Pixel 4 عرضه می‌شود که هیچ کدام اتفاق نیفتاد و ما همچنان منتظریم.

ما نسبتاً مطمئن هستیم که چنین ساعتی در حال ساخت است، و این امکان وجود دارد که Pixel Watch بتواند از خرید Fitbit توسط Google بهره مند شود، که می‌توانست مهارت‌های پوشیدنی شرکت اخیر را در مورد سخت‌افزار ساعت هوشمند گوگل مشاهده کند، اما این معامله تنها در ژانویه 2021 نهایی شد.

احتمالاً ساعت هوشمند مبتنی بر فناوری Fitbit در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد – اگرچه گوگل اعلام کرده است که یک Fitbit ممتاز با سیستم عامل Wear OS در دست ساخت است.

همچنین شنیده‌ایم که ظاهراً گوگل پردازنده‌هایی را به سامسونگ سفارش داده است (طبق گزارش ETNews) که قادر به تشخیص حرکات بدن هستند. هیچ تضمینی وجود ندارد که این ساعت‌ها برای یک ساعت هوشمند هستند (می‌توانند برای تلفن پیکسل باشند) بنابراین، این شواهد قوی نشان می‌دهد که نوعی از Pixel Watch در حال ساخت است.

در مورد قیمت، ما در حال حاضر هیچ ایده ای برای قیمت این ساعت نداریم. با توجه به اینکه محدوده پیکسل معمولاً محصولاتی سطح بالا با قیمت های عمومی در سطح پرچمدار است، ما انتظار آن را داریم اما در حال حاضر هیچ مدرکی نداریم.

اخبار و شایعات ساعت Google Pixel

از نظر مشخصات، اطلاعات زیادی در مورد Google Pixel Watch وجود ندارد، اگرچه یک منبع نشان می دهد که از چیپست 5 نانومتری استفاده خواهد کرد – احتمالاً همان چیپست Samsung Galaxy Watch Active 4 که شایعه شده است. می توانید انتظار داشته باشید که یک چیپست 5 نانومتری بسیار قدرتمندتر از چیپست هایی باشد که در ساعت های Wear OS فعلی دیده ایم.

اخبار و شایعات ساعت Google Pixel

ما همچنین حق اختراع گوگل را دیده‌ایم که جزئیات یک سیستم کنترل ژست‌ها را نشان می‌دهد که به ساعت هوشمند اجازه می‌دهد حرکاتی را که با بازو، مچ یا انگشتان انجام می‌دهید تشخیص دهد.

همچنین می‌تواند تمرکز زیادی روی تناسب اندام داشته باشد، هم به این دلیل که Google در حال خرید Fitbit است و هم به این دلیل که Google نظرسنجی ارسال کرد و از مردم درباره ویژگی‌هایی که می‌خواهند در Wear OS ببینند سؤال کرد. و این ویژگی ها شامل مواردی مانند ردیابی SPO2 (اکسیژناسیون)، تشخیص آپنه خواب، تجزیه و تحلیل خواب، هشدارهای ضربان قلب، نظارت بر زمان بهبودی، ردیابی استرس، جفت شدن برای دستگاه های پزشکی و تجهیزات باشگاه، تشخیص تکرار و ردیابی کالری بود.

البته، بعید است که همه آنها اضافه شوند، اما ممکن است برخی از آنها اضافه شوند، و این نشان می دهد که گوگل به سلامت و تناسب اندام فکر می کند.

در مورد مشخصات، Pixel Watch احتمالاً آخرین چیپست Qualcomm Snapdragon Wear 4100 Plus را اجرا می کند که به معنای قدرت زیادی برای اجرای برنامه های مورد علاقه شما بر روی مچ شما خواهد بود.

یکی از ویژگی های شایعه شده چیزی با اسم رمز “Blackghost” بود. تصور می شد که این یک مدار مجتمع مدیریت انرژی است که در خود چیپ ست تعبیه شده است که به ساعت اجازه می دهد همیشه به دستورات صوتی گوش دهد بدون اینکه باتری را خالی کند.

گزارش دیگری – این بار از WinFuture – نشان می دهد که ممکن است در واقع سه نسخه از Pixel Watch در حال توسعه باشد. این وب‌سایت واژه‌ای از دستگاه‌هایی با نام‌های رمز لینگ، تریتون و ساردین شنیده است که همگی در مرکز گوگل در حال توسعه هستند.

اینکه دقیقاً چه تفاوت هایی برای دستگاه ها وجود دارد در حال حاضر نامشخص است. ممکن است به این معنی باشد که ما سه نوع از ساعت پیکسل را خواهیم دید. همان گزارش همچنین حاکی از آن است که حداقل یک نسخه از ساعت با 1 گیگابایت رم عرضه خواهد شد.

Prosser مجموعه ای از تصاویر رندر شده را بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منبعی دنبال کرد که احتمالاً اولین نگاه های کامل به طراحی فرضی Pixel Watch را نشان می دهد.

طبق رندرها، پیکسل واچ شبیه یک ساعت هوشمند دایره‌ای با صفحه‌نمایش بدون حاشیه، بدون دکمه و یک تاج فیزیکی در سمت راست است. رندرها همچنین رابط پیشنهادی، از جمله صفحه ساعت با نشانگرهای شعاعی زمان را بازسازی می‌کنند و ظاهر ساعت آنالوگ را به آن می‌دهند. برنامه‌ها بسیار ساده به نظر می‌رسند و نشان می‌دهند که گوگل می‌تواند به دنبال طراحی مینیمالیستی ظریف‌تری باشد.

ما از آن زمان تصویری را دیدیم که ظاهراً از بخش بازاریابی گوگل لو رفته است که نشان می دهد پیکسل واچ چگونه خواهد بود.

طراحی فرضی Pixel Watch
اعتبار تصویر: Jon Prosser

در زیر فهرستی از چیزهایی که می‌خواهیم از Google Pixel Watch ببینیم را جمع اوری کرده‌ایم.

1. تاج یا قاب چرخان

قبل از تغییر به سیستم‌عامل Wear OS، Android Wear 2.0 تمرکز زیادی روی نحوه تغییر طراحی برای بازی با قاب‌ها و تاج‌های چرخان داشت، اما بعد از آن ما ساعت‌های زیادی را ندیده‌ایم که از آن استقبال کنند. ما دوست داریم روشی نوآورانه برای تعامل با ساعت مانند تاج یا قاب چرخان ببینیم.

2. اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش

اگر گوگل واقعاً می‌خواهد پیکسل واچ را روی نقشه قرار دهد، افزودن یک اسکنر اثرانگشت درون صفحه‌نمایش راه زیادی برای انجام این کار خواهد داشت. در حال حاضر ساعت‌های Wear OS و Apple Watch به شما امکان می‌دهند آن‌ها را با یک کد پین ایمن کنید – اما این امن‌ترین شکل حفاظتی موجود نیست.

همچنین به شما امکان می‌دهد خریدهای بیش از حد مجاز فعلی را تأیید کنید (با فرض اینکه Pixel Watch با NFC ارائه ‌شود)

هر چند در اینجا چند نکته منفی بالقوه وجود دارد. اولاً، افزودن این فناوری نوپا می‌تواند ضخامت ساعت را افزایش دهد – و هیچ کس نمی‌خواهد یک ساعت بیش از حد درشت داشته باشد –ثانیاً احتمالاً برچسب قیمت را نیز بالا می‌برد.

3. ضد اب

ما به ساعت‌های هوشمندی که دارای سطحی از مقاومت در برابر گرد و غبار و آب هستند عادت کرده‌ایم، اما تعداد کمی از آنها گواهی IP آنقدر بالا هستند که در هنگام گلوله توپ در استخر محلی، بقای خود را تضمین کنند.

یک ساعت Google Pixel کاملاً ضد اب نه تنها به شما این امکان را می دهد که ساعت را در حمام روشن نگه دارید، بلکه به شما امکان می دهد بدون ترس از خرابی، تمرینات را در استخر دنبال کنید

4. عمر باتری سه روزه

ساعت Google Pixel

این یک مورد ساده است، اما ما می خواهیم ساعت گوگل پیکسل تا زمانی که می تواند دوام بیاورد. یک ساعت هوشمند تمام عیار را تصور کنید که پس از دو روز استفاده فشرده، نیازی به شارژ ندارد.

Wear OS یک حالت مفید صرفه جویی باتری پیشرفته را ادغام می کند که باید زمان بیشتری را با ساعت هوشمند خود در اختیار شما قرار دهد، اما مقدار ویژگی هایی را که می توانید در حالت روشن استفاده کنید محدود می کند.

واضح است که گوگل می خواهد مدت زمان ماندگاری ساعت شما را با یک بار شارژ بهبود ببخشد، اما ما دوست داریم یک باتری بزرگ در داخل ساعت و نرم افزار بهینه سازی شده ای ببینیم که بهترین باتری را برای ساعت هوشمند در بازار در حال حاضر ارائه می دهد.

5. پرداخت های NFC

تعداد زیادی از ساعت‌های Wear OS مجهز به NFC داخلی نیستند، بنابراین نمی‌توانید از ویژگی‌های Google Pay روی مچ دست خود استفاده کنید. این برای بسیاری از افراد ناامید کننده است، بنابراین ما امیدواریم که گوگل یک تراشه NFC را در داخل ساعت قرار دهد.

این به ویژه زمانی مفید خواهد بود که برای دویدن بیرون هستید و باید یک بطری آب بخرید، اما کیف پول خود را در خانه جا گذاشته اید.

6. تناسب اندام

ساعت Google Pixel

در حالی که به موضوع دویدن می پردازیم، می خواهیم پیکسل واچ با قدرت تناسب اندام اپل واچ 3 و همچنین ساعت های تخصصی برتر مانند Garmin Forerunner 935 رقابت کند.

تصور کنید که گوگل می‌تواند تمام آخرین فناوری‌های ردیابی از جمله GPS دقیق، LTE را شامل شود تا بتوانیم در حال حرکت به موسیقی گوش دهیم و همچنین یک ردیاب ضربان قلب در بالاترین حد ممکن را بشنویم.

ما می‌خواهیم بتوانیم Google Pixel Watch را به مچ دست خود ببندیم و برای هر نوع تمرینی حرکت کنیم و بدانیم که با دقت ردیابی می‌شویم و تا آنجا که ممکن است آمار تناسب اندام را دریافت می‌کنیم.

7. طراحی ساعت با کیفیت بالا

ما می‌خواهیم ساعتی ببینیم که از بستن آن بر روی مچ دست خود خجالت نکشیم. هر ساعت Wear OS ساخته‌ای باشکوه نیست، بنابراین ما آرزو می‌کنیم که Google بتواند گزینه‌ای باریک‌تر از اکثر تولیدکنندگان دیگر ارائه دهد که از مواد سطح بالا استفاده می‌کند وباعث شود که ازدست کردن آن هیجان‌زده شویم.