ماینر

ماینر چیست؟

برای استخراج ارز دیجیتال، باید از یک دستگاه ماینر استفاده کنید که به آن ASIC که مختصر شده کلمه مدارهای مجتمع با کاربرد خاص«Application Specific Integrated Circuit»  است نیز می‌گویند. ماینر بیت کوین به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که مخصوص استخراج رمزارزها است . ASIC ها برای انواع کارهای محاسباتی تخصصی طراحی شده اند. گرچه این دستگاه ها در استفاده محدود به انجام عملیات  کمی هستند، اما برای انجام وظایف خاصی که برای آنها طراحی شده اند بسیار قدرتمند میباشند. هر ارز دیجیتالی، الگوریتم رمزنگاری هش مخصوص خود را دارد و ماینرهای ایسیک‌ طوری  طراحی می‌شوند که بتوانند با استفاده از آن الگوریتم خاص کار استخراج را انجام دهند.

برای انجام فرآیند ماینینگ به چه چیزهایی نیاز است؟

برای ورود به دنیای ماینرها سه مرحله وجود دارد:

۱. خرید دستگاه استخراج

۲. بکارگیری یک کیف پول امن و مناسب

۳. پیوستن به یک استخر برای انجام فرآیند استخراج

اجزای تشکیل دهنده دستگاه ماینر:

  1. 1.بردهایی با صدها میکرو چیپ مسئول محاسبات

  2. 2.سوکت هایی برای اتصال دستگاه های خارجی

  3. 3.سیستم های خنک کننده

  4. 4.بلوکی از حافظه دسترسی تصادفی با امکان عملکرد نرم افزار ASIC

  5. 5.کیس با جعبه ای که همه عناصر در آن نصب شده

 چگونه بهترین miner Bitcoin را انتخاب کنیم؟

نرخ هش : ماینر بیت کوین چند هش در ثانیه می تواند ایجاد کند؟ هش های بیشتر هزینه بیشتری دارند . نرخ هش برابر با میزان قدرتی است که دستگاه ماینر بیت کوین برای حل مسئله ریاضی ماینینگ از آن استفاده می‌کنند. هش‌ریت در واقع میزان حدس‌هایی که ماینر می‌تواند در هر ثانیه داشته باشد را مشخص می‌کند.

مصرف برق: شما می خواهید کارآمدترین سخت افزار استخراج بیت کوین را خریداری کنید. از آنجا که ماینرها از مقدار زیادی برق استفاده می کنند ، در نظر گرفتن این فاکتور در صورت استفاده از چند دستگاه به طور هم‌زمان و پاسخ‌گویی قدرت شبکه برق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مقدار برق مصرفی دستگاه استخراج بر حسب وات که هر چقدر بالاتر باشد، هزینه برق بیشتری را بر دوش ماینر می‌گذارد.

قیمت : هزینه استخراج بیت کوین چقدر است؟ سخت افزار ماینینگ ارزان ، بیت کوین کمتری را استخراج می کند ، به همین دلیل کارایی و مصرف برق مهم است. سریعترین و کارآمدترین سخت افزار استخراج هزینه بیشتری خواهد داشت.

سعی نکنید ماینر را فقط براساس قیمت یا فقط نرخ هش خریداری کنید. بهترین استخراج کننده ASIC کارآمدترین استخراج کننده بیت کوین است.

معروفترین شرکت های تولید کننده دستگاه ماینر(ASIC)

1.بیت مین (Bitmain):

Bitmain بزرگترین تولید کننده ASIC در چین است. این شرکت در سال 2013 تاسیس شد. Bitmain تا به امروز حدود 80٪ از کل بازار را به خود اختصاص داده است. این شرکت یکی از معتبرترین برندهای تولید کننده دستگاه ماینر است که دستگاه هایی با قیمت حدود ۱۱۰۰ دلار و با ۳ ماه گارانتی تولید می کند.

۲. کنعان کریتیو (Canaan Creative):

Canaan Creative یکی دیگر از شرکت های چینی است که در سال 2013 تاسیس شده است. این شرکت از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان تراشه‌ و ماینینگ های بیت کوین میباشد. این شرکت، ASIC ها را مبتنی بر الگوریتم SHA-256 با نام تجاری AvalonMiner تولید می کند.  تولیدهای این شرکت از محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر شرکت ها برخور دار است.

3.بیت فیوری:

بیت فیوری تولید کننده ASIC در کشور آمریکا میباشد. دستگاه های ماینر تولید شده در این شرکت عموما مخصوص استخراج بیت کوین می باشند.

4.اینوسیلیکون :

اینوسیلیکون یک شرکت با سابقه است که حدود 30 سال سابقه طراحی تراشه را دارد.  اما این روزها ماینیگ‌های تولیدی این شرکت با نام کریپتو مستر  سطح جدیدی از عملکرد را در این حوزه ارئه میدهند

5.ای بنگ:

ای بنگ یکی دیگر از شرکت های چینی است که در زمینه تولید ماینر فعالیت می کند. ای بنگ تنها شرکتی است که از فناوری ۱۴ نانومتری استفاده می کند. در حال حاضر، این شرکت سومین تولیدکننده تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در جهان است.ماینرهای تولیدی در این شرکت قیمتی بیت ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار دارند.

  1. 6.دایون ماینر:

شرکت دایون ماینر از تولید کننده ماینر های سری Zig است و اولین شرکتی است که ماینرهایی با الگوریتم Lyra2REv2 با نام Zig Z1 را تولید کرد. .این ماینر یکی از پر سود ترین ماینر هایی است که با این الگوریتم کار می‌کند و برای استفاده در مزارع استخراج مناسب می باشند.

7.هالونگ ماینینگ:

یکی دیگر از شرکت هایی  که ماینرهای خوب و کارآمدتولید می کند شرکت هالونگ ماینینگ میباشد . نام یکی از محصولات این شرکت Dragonmint T16 می باشد. این شرکت برای توسعه این دستگاه میلیون ها دلار سرمایه صرف کرده است.

8.پنگولین ماینر:

یک شرکت معتبردیگر در ساخت ماینر پنگولین ماینر است که ماینرهای سری M را تولید می کند .این ماینرها برای استفاده در مزارع استخراج مناسب می باشند.

بهترین ماینرهای بیت کوین 2021

بیت مین انت‌ماینر اس ۱۹ پرو:

انت‌ماینرهای سری ۱۹ در حال حاضر بهترین محصولات شرکت بیت مین هستند .اس ۱۹ پرو با قدرت ۱۱۰ تراهش بر ثانیه و مصرف برق ۳۲۵۰ وات، از نظر بهره‌وری انرژی (قدرت نسبت به مصرف برق) از مدل‌های پیشین بیت مین و رقبای خود بالاتر است.این ماینر دارای وزن 15 کیلوگرمی و 4 عدد فن میباشد.

مایکرو‌بی‌تی واتس‌ماینر ام ۳۰ پلاس پلاس:

این دستگاه  دارای قدرت ۱۱۲ تراهش و مصرف برق ۳۴۷۲ وات میباشد.همچنین دارای وزن12.8 کیلوگرمی و 2 عدد فن میباشد. این دستگاه در حال حاضر قدرتمندترین دستگاه استخراج بیت کوین است. با این حال، از نظر بهره‌وری انرژی به رقیبش انت‌ماینر اس ۱۹ پرو باخته است.استفاده از این دستگاه در محل‌هایی که برق ارزان‌قیمت وجود داشته باشد، به‌شدت سودآور میباشد.

کنان اوالون‌ماینر ۱۲۴۶ :

این دستگاه دارای هش ریت ۹۰ تراهش بر ثانیه میباشد .بازده انرژی این دستگاه  ۳۸ ژول بر هر تراهش است.وزن ان 12.8 کیلوگرم و دارای 4 عدد فن میباشد.از نظر ابعاد، این دستگاه بسیار مناسب فارم‌ها است و می‌تواند به‌صورت افقی و عمودی نصب شود.همچنین برخی موارد امنیتی موجود در این دستگاه باعث شده  که از فعالیت ویروس های ماینر و هک جلوگیری می‌کند.

انت‌ماینر S17+‎

این دستگاه با ۷۳ تراهش قدرت پردازش و مصرف برق ۲,۹۲۹ وات  در سال ۲۰۱۹ به قدرتمندترین دستگاه استخراج بیت کوین تبدیل شد. همچنین با بهره‌وری ۴۰ ژول بر تراهش به‌عنوان مناسب‌ترین دستگاه استخراج بیت کوین برای فارم‌ها شناخته شد.این دستگاه دارای وزن 11 کیلوگرمی و 4 عدد فن میباشد.

بیت مین انت‌ماینر تی ۱۹

مدل‌های تی از انت‌ماینرهای بیت مین نسبت به مدل‌های اس ‌قدرت کمتری دارند، اما ارزان‌تر هستند و گزینه‌ی مناسبی    برای فارم‌های متوسط و کوچک میباشند. T19 قدرت هش ۸۴ تراهش را با مصرف برق ۳۱۵۰ وات ارائه می‌کند

مایکرو‌بی‌تی واتس‌ماینر ام ۳۱ اس

این دستگاه ۷۰ تراهش بر ثانیه قدرت دارد و ۳,۳۰۰ وات برق مصرف می‌کند و  بهره‌وری انرژی آن ۴۲ ژول بر تراهش است. وزن این ماینر 12.5 کیلوگرم و تعداد فن ان 2 عدد میباشد.

کنان اوالون‌ماینر ۱۱۶۶ پرو

مشابه با اوالون‌ماینر ۱۲۴۶، مدل اوالون‌ماینر ۱۱۶۶ گزینه‌ای بسیار مناسب برای مزارع استخراج کوچک و متوسط است.هش‌ ریت آلوان‌ماینر ۱۱۶۶ پرو ، حدود ۸۱ تراهش است و مصرف برق آن به ۳,۴۰۰ وات می‌رسد.همچنین وزن این دستگاه 14  کیلوگرم و دارای 4 عدد فن میباشد.

اینوسیلیکون تی‌ ۳ پلاس ۵۲ تی

قدرت هش 52 تراهش و مصرف برق 2100 وات باعث شده است این دستگاه در فهرست خرید استخراج‌کنندگان زیادی قرار بگیرد. تعداد فن این دستگاه 2 عدد میباشد.وزن10 کیلوگرمی و ابعاد جمع‌وجور باعث شده است تا از این ماینر در مقایس صنعتی و در سطح بالایی استفاده شود.

admin
اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۰