ویژگی های ماهواره ای آیفون 13

ما در مورد ویژگی های ماهواره ای آیفون 13 صحبت می کنیم ، چیزی که ممکن است بازی را تغییر دهد ، بی اهمیت باشد یا چیزی بین آن ، بسته به اینکه چگونه اجرا می شود.

در زیر ، ما دقیقاً این ویژگیهای ماهواره ای را بررسی خواهیم کرد و کدام نسخه از شایعه – در صورت وجود – احتمالاً رخ می دهد.

  سیگنال موبایل در همه جا

با وجود گستردگی 4G و سرعت رشد شبکه های 5G ، هنوز مناطق زیادی وجود دارد که هیچ سیگنالی ندارند و این چیزی است که ویژگی های ماهواره ای آیفون 13 می تواند آن را حل کند.

بر اساس گزارش اولیه در این مورد ، محدوده آیفون 13 دارای تراشه مودم Qualcomm X60 سفارشی است که به شما امکان می دهد تماس ها و پیام ها را به جای بیش از 5G ، 4G یا 3G از طریق شبکه ماهواره ای منتقل کنید.

این ادعا از مینگ چی کو ، تحلیلگر با سابقه عالی در زمینه اطلاعات Apple ارائه شده است و آنها افزودند که اپل به احتمال زیاد از شبکه ماهواره ای Globalstar برای تقویت این امر استفاده می کند.

این می تواند یک ارتقاء عظیم باشد ، بدین معنا که در هر کجا که باشید می توانید با مردم در ارتباط باشید – و این می تواند به ویژه در مواقع اضطراری یا برای کشورهایی که پوشش سلولی زیادی ندارند مفید باشد.

با این اوصاف ، این گزارش اولیه از جزئیات کمی برخوردار بود – هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا بسیاری از برنامه ها قادر به استفاده از این برنامه هستند یا نه ، یا اینکه چگونه به طور گسترده ارائه می شود ، وجود نداشت.

شبکه های ماهواره ای نیز به ناچار کندتر از 5G یا حتی 4G خواهند بود ، بنابراین بعید است این ارتباط اصلی شما باشد ، حتی اگر به صورت نامحدود راه اندازی شود.

  دیگر نشت ها

همانطور که اولین نشت امیدوار کننده به نظر می رسید ، نشت های بعدی کمی آب سرد روی آن ریخته است. تقریباً بلافاصله پس از فاش شدن داستان ، بسیاری از افراد ادعاهای کو را نادرست اعلام کردند ، همانطور که توسط MacRumors گزارش شده است.

کو به طور خاص از طیف n53 Globalstar (همچنین به عنوان باند 53 شناخته می شود) اشاره کرد ، اما این برای پوشش زمینی استفاده می شود – نه ارتباطات ماهواره ای.

بنابراین دیگران پیشنهاد کرده اند که در حالی که اپل به خوبی با Globalstar همکاری می کند و از طیف n53 این شرکت استفاده می کند ، در عوض این فقط به معنی افزودن یک باند رادیویی دیگر به خدمات 4G یا 5G است.این می تواند عملکرد شبکه های معمولی 4G و 5G را بهبود بخشد ، اما اجازه ارتباط ماهواره ای را نمی دهد.

ارتباطات ماهواره ای در برخی نقاط و برخی موقعیت ها

با این حال داستان به همین جا ختم نمی شود. ما اکنون از مارک گورمن (منبع عالی دیگری برای افشای اپل) شنیده ایم که ممکن است Kuo به دنبال چیزی باشد ، اما ارتباطات ماهواره ای می تواند محدودتر از آنچه در ابتدا به نظر می رسید باشد.

گورمن ادعا می کند که ارتباطات ماهواره ای برنامه ریزی شده است ، اما فقط در مناطق بدون پوشش تلفن همراه و فقط در بازارهای منتخب. فراتر از این ، ظاهراً این ارتباطات ماهواره ای محدود به پیام کوتاه اضطراری و سیگنال های پریشانی SOS خواهد بود ، بنابراین این امر کاملاً مورد استفاده در موارد اضطراری خواهد بود.

ظاهراً این پیام های اضطراری در برنامه پیام های iOS به رنگ خاکستری ظاهر می شود و ظاهراً سیستم فقط در خارج کار می کند و ایجاد ارتباط می تواند تا یک دقیقه طول بکشد .با این وجود ، حتی در این شکل ، این ویژگی های ماهواره ای می تواند بسیار مفید باشد و به طور بالقوه نجات دهنده زندگی هر کسی است که تصادف کرده یا بدون سیگنال سلولی در جایی گم شده یا گیر افتاده است.

گورمن علاوه بر این ادعا می کند که در حالی که آیفون 13 سخت افزار لازم برای این کار را دارد ، اما تا سال آینده این ویژگی فعال نمی شود ، بنابراین انتظار نداشته باشید که بتواند در هنگام راه اندازی از ارتباطات ماهواره ای استفاده کند.

  حقیقت و آینده

در حال حاضر ما نمی توانیم با قاطعیت بگوییم که اپل برای ماهواره آیفون 13 چه ویژگی هایی را برنامه ریزی کرده است ، به ویژه با توجه به شایعات متناقض.با این وجود ، ارتباطات ماهواره ای نامحدود بسیار بعید به نظر می رسد ، بنابراین اگر آن را ببینیم ، احتمالاً چیزی در راستای آنچه گورمن پیش بینی کرده است وجود دارد.

در واقع ، با توجه به سابقه عالی گورمن ، ما گمان می کنیم که او درست می گوید – اما این امر استفاده از طیف n53 را برای خدمات زمینی نیز منتفی نمی کند. این احتمال وجود دارد که هر دو شایعه درست باشند ، و کو ممکن است این دو را با هم قاطی کرده باشد ، یا به سادگی سعی کرده است که هر دو را بدون روشن شدن تمایز ذکر کند.

در هر صورت ، ویژگی های ماهواره ای بزرگتری برای iPhone های آینده برنامه ریزی شده است. گفته می شود که اپل قصد دارد شبکه ماهواره ای خود را در برخی موارد راه اندازی کند – چیزی که ما اولین بار در سال 2017 و سپس در سال 2019 شنیدیم و اخیراً توسط Gurman تکرار شده است.

این ممکن است در نهایت اتصال کامل ماهواره ای را امکان پذیر کند ، اما احتمالاً حداقل چند سال با آن فاصله دارد و ممکن است اپل موظف باشد موانع دیگری را فراتر از ایجاد شبکه پشت سر بگذارد – سخت افزارهای مورد نیاز تلفن های هوشمند ممکن است حجیم باشند و شرکت های مخابراتی نیز چندان خوشحال نباشند. بنابراین انتظار نداشته باشید که این اتفاق تا مدتی رخ دهد.

منبع : techradar.com

admin
شهریور ۲۰, ۱۴۰۰