پردازنده های گرافیکی Nvidia RTX 4000 “Lovelace” ممکن است زودتر از حد انتظار در سال 2022 ظاهر شوند

به گفته آخرین شایعات کارت های گرافیکی نسل بعدی انویدیا ، با نام رمز Lovelace ، ممکن است زودتر از حد انتظار در سال 2022 عرضه شوند و توسط TSMC بر روی یک فرایند 5 نانومتری ساخته شوند.

این امر از نشت کننده سخت افزار معروف Kopite7kimi در توییتر ناشی می شود ، که به اظهارنظر در مورد پردازنده های گرافیکی ورودی که در اواخر سال 2022 وارد می شوند پاسخ می دهد .

همانطور که Wccftech ، که این توییت را مشاهده کرد ، اشاره می کند ، افشاگر قبلاً گفته بود که احتمالاً کارت های گرافیک RTX 4000 بر اساس یک فرایند 5 نانومتری ساخته خواهند شد ، اما فرض بر این بود که انویدیا می تواند برای ساخت تراشه های لاولیس از سامسونگ استفاده کند. اکنون Kopite7kimi روشن کرده است که ظاهراً TSMC خواهد بود ، و این چیزی است که ما در چند وقت اخیر از یک افشاگر دیگر – یعنی Greymon – شنیده ایم.

Greymon این نظریه را مطرح کرده است که پردازنده های گرافیکی Lovelace می توانند در TSMC 5 نانومتری ساخته شوند یا حتی ممکن است یک فرایند 5 نانومتری تقویت شده (‘N5P’) ایجاد شود که حتی یک جهش عملکرد بهتر را از آمپر ارائه می دهد.

تجزیه و تحلیل

به یاد داشته باشید ، اینها شایعات بسیار جالبی در این مرحله هستند ، اما این واقعیت که بیش از یک منبع در حال حاضر می گوید TSMC 5nm نشان می دهد که شاید این مسیری است که انویدیا در واقع طی خواهد کرد. همچنین ممکن است فقط مدلهای خاصی از کارتهای RTX 4000 در TSMC ساخته شوند و سایر تراشه ها در سامسونگ تولید شوند.

در هر صورت ، خوب است که بشنویم Kopite7kimi معتقد است که ما تا اواخر سال 2022 منتظر نمی مانیم و کارت های گرافیکی نسل بعدی می توانند کمی زودتر در سال جاری وارد شوند. به ویژه مانند گذشته ، به نظر می رسید که گریمون کاملاً قاطعانه معتقد است که این کارت ها در بهترین حالت تا پایان سال 2022 بالا نمی آیند.

ما می توانیم کارت های RTX 4000 را زودتر از آنچه انتظار می رود ، ببینیم ، اگرچه اگر این مدل های جدید گران قیمت باشند ، تعجب آور نخواهد بود ، زیرا توییت اصلی Kopite7kimi به پیشنهاد پاسخ داد.

البته این مسیری است که صنعت GPU در پیش گرفته است ، اما امیدوارم فشار اضافی که کمبود سهام بر افزایش قیمت ها وارد کرده است ، کاهش یابد زیرا ما از نظر تامین قطعات در سال 2022 به جای بهتری میرسیم.

گفته می شود ، شایعه اخیر دیگری نشان می دهد که کارت های گرافیک در ابتدای سال آینده گران می شوند ، جالب اینکه این امر به لحاظ نظری توسط TSMC افزایش یافته است.این پیش‌بینی چندان دور از ذهن نیست، زیرا TSMC قصد دارد به دلیل بالا رفتن بسیار زیاد تقاضای شرکت‌های سخت‌افزار به استفاده از محصولاتش، قیمت‌ها را تا 20 درصد افزایش دهد. همین موضوع شاید دلیل خوبی برای مهاجرت نکردن انویدیا به سمت TSMC باشد.

منبع: techradar

admin
شهریور ۸, ۱۴۰۰