پنج قانون طلایی ثروت

مقاله شماره2
به قلم مهدی فرنیا
اینکه هر شخصی چه خواسته هایی از زندگی میخواهد بحث بسیار طولانی و بی اثری هست چون هر انسانی در زندگی و به فراخور جغرافیا و خانواده و محل بزرگ شدن ویاحتی والدهای (پدرومادریاسرپرست)خویش خواسته های خود را میفهمد و آنهاراطلب میکند.
برای مثال شخصی که در یک کشور فقیر مثل اتیوپی و در یک روستا به دنیا می آید بخاطر نوع زندگی و خانواده خویش خواسته هایی دارد او از والدههای خویش هیچ وقت طلب چیزی را که اصلا ندیده نمیکند برای مثال کودکی که یک وعده غذایی در روز غذا میخورد نمی تواند یا حتی نمیداند که اثباب بازی چی هست که اصولا خواهان آن باشد.نقطه مقابل این مثال کودکی هست که در کشور ثروتمندی مانند سویس یا فنلاند بدنیا میآیدکه در حد بسیار بالایی سطح زندگی ایده ال هست و در اوج راحتی بزرگ میشودپس چیزهای زیادی میبیند و آنها را طلب میکند.
البته ما اینجا قصد نداریم در مورد این مسائل صحبت کنیم حرف کلی ما این هست که به خواسته های خویش برسیم تا بعد بتوانیم آنها را با تلاش بدست بیاوریم و به آرزوها و آمال خود برسیم.
انسان از دو وجه تشکیل شده یک جسم انسان میباشد و دو روح انسان به جرات میتوان گفت که این روح انسان هست که جسم آن را میسازد شما نمیتوانید تا وقتی از نظر روحی آرامش نداشته باشید به یک جسم سالم دست پیدا کنید پس قبل از هر کاری باید بیاموزید که چطور میتوانید به آرامش روحی دست پیدا کنید.
برای شروع مثالی براتون میزنم تقریبا تمام انسانها گفتگوی درون دارند یعنی ذهنشان مدام یا به گذشته سفر میکند یا به آینده از خودتان شروع کنید چقدر در طول روز در هنگام کارهای مختلف مثل رانندگی غذاخوردن دوش گرفتن یا حتی وقت کار ذهنتان به مسائل دیگر میرود
مثلا در هنگام رانندگی به این مسئله فکر میکنید که فردا صبح جواب رئیس خودم را چی بدم برای تاخیر امروز یا کسی که در گذشته به شما توهین کرده و شما نتونستید جواب مناسبی به آن شخص بدهید و الان باعث حرص خوردن شما شده است چه کنم .
این مسائل به مرور زمان باعث خسته شدن ذهنتان میشود و تمرکز شما را بهم میزند این درواقع شروع ماجراست وباعث این میگردد که شما از خواسته اصصلی خویش فاصصله بگیرید و به مرور زمان آنرا فراموش کنید پس اولین قدم از خواسته خویش برای دورشدن را برداشته اید و شاید با تکرار این مسئله به صورت مداوم حتی هدفتان را فراموش کنید.
در ادامه برای شما توضیح میدهم که چطور میتوانید بر این مشکل به ظاهر کوچک ولی بسیار تاثیر گذار غلبه کنید.

ساپراسیستم

admin
آذر ۲۵, ۱۳۹۹
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.