قیمت اوراق تسه در ۴ ماه اخیر ۲ برابر شد

 بعد از دریافت وام مسکن، چقدر بايد سودش را بدهید.

قیمت اوراق تسه در ۴ ماه اخیر ۲ برابر شد

‌تسهیلات مسکن در واقع حمایتی است از متقاضیان خرید خانه که قدرت کافی برای این کار نداشته و تحلیل رفتن این قدرت مستقیما به افزایش چند برابری قیمت ها برمیگردد.

اوراق تسهیلات مسکن یا تسه یکی از روش های دریافت وام مسکن توسط عموم مردم است که چند سالی است به عنوان ابتکاری که حامی مصرف کننده است تبلیغ شده است.

در واقع به هر یک ورق تسهیلات مسکن یا تسه ۵۰۰ هزار تومان وام تعلق میگیرد و به عنوان مثال اگر فردی ۵۰ میلیون وام مسکن بخواهد باید در ابتدا ۱۰۰ اوراق خریداری نماید.

️بررسی روند قیمتی تسه در بازار سهام نشان میدهد که قیمت این اوراق تنها در ۴ ماه اخیر دو برابر شده و از ۶۰ هزار تومان در اوایل مهر ماه به ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.

خروج پول از بازار سرمایه و تمایل به سرمایه گذاری در بازار مسکن باعث شده تا خرید تسه نیز با افزایش تقاضا رو به رو باشد و در این صورت کار برای متقاضیان واقعی این بخش سخت تر شده است.

اگر شما بخواهید تنها ۵۰ میلیون تومان وام مسکن بگیرید اولا باید بعد از انتقال سند به بانک مسکن مراجعه و به طور همزمان اوراق را خریداری نمایید. دقت کنید که بعد از انتقال سند باید دنبال وام باشید.

برای ۵۰ میلیون تومان وام باید ۱۲ میلیون تومان اوراق خریداری و بعد از آن درخواست خود را در بانک مسکن ثبت نمایید. بانک مسکن بعد از تایید کارشناس، وام را در بازه ای حدودا یک تا دو ماه به حساب شما واریز خواهد کرد.

تا اینجای کار شما در حقیقت ۳۸ میلیون تومان وام گرفته اید اما بعد از آن هم باید در طی ۶۰ ماه مبلغ ۵۰ میلیون تومانی وام را با سود ۱۸ درصد بازگردانید. در واقع شما ۳۸ میلیون تومان وام میگیرید اما تا ۶۰ ماه باید به طور ماهانه ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قسط دهید تا در مجموع ۹۵ میلیون تومان را به بانک برگردانید.

admin
دی ۲۶, ۱۴۰۰