پیش بینی بیت کوین در هفته های اینده

سرنوشت بیت کوین در هفته اینده

ارزش بیت‌کوین از زمان سقوط نتوانسته بالای ۵۰ هزار دلار باقی بماند و امسال نیز ارزش آن  ۱۲ درصد کاهش یافته است.

این رمزارز به‌طور نامتناسبی متضرر شده است و ۴۰ درصد از اوج خود در ماه نوامبر از دست داد زیرا فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی بزرگ برنامه‌هایی برای افزایش نرخ‌ها و حذف محرک‌های پولی ارائه کردند.

جک مک دونالد، مدیر اجرایی شرکت استاندارد کاستودی (Standard Custody) که راه‌حل‌های نگهداری دارایی‌های دیجیتال را برای سرمایه‌گذاران نهادی مدیریت می‌کند اظهار کرد: همگرایی بین بخش کریپتو و بازارهای سنتی بیش از تصور برخی از افراد است.

جاستین دآنتان، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال مستقر در هنگ‌کنگ، به چگونگی نسبت اهرمی (نسبت سهم بستانکاران به سهم سهام‌داران در تامین مالی) اشاره و بیان کرد: نقدینگی ذخایر بیت‌کوین در حال رشد است و می‌تواند نشانه‌ای از انباشته‌شدن موقعیت‌های فروش بیشتر در ارز باشد.

در پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت، نسبت اهرم بیت‌کوین در صرافی‌ها از ۰.۱۵ یک ماه قبل به ۰.۲۲ افزایش یافته است.

پلتفرم ارز دیجیتال‌کوین گکو تخمین زده است که ارزش بازار بیت‌کوین به حدود ۷۹۳ میلیارد دلار کاهش یافته و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۹۳ میلیارد دلار ضرر کرده است.

تحلیلگران دالویر ماندارا و بلال حافظ در شرکت تحقیقاتی مایکرو هیو (Macro Hive) نیز به خروج بیت‌کوین از صندوق‌های مبادله ارز دیجیتال و کاهش سودآوری دریافتی آن به‌عنوان دلایلی برای کاهش قیمت اشاره کردند.

با این حال، در میان مجموعه‌ای از شاخص‌ها، آن‌ها به کند شدن رشد نرخ بهره باز بیت‌کوین اشاره کردند که نشان‌دهنده تردید در میان سرمایه‌گذاران و نرخ مثبت سرمایه‌گذاری برای معاملات آتی دائمی است زیرا معامله‌گران هنوز تمایل دارند برای حفظ بیت‌کوین خود در طولانی‌مدت، هرچند مبالغ اندک را بپردازند.

همچنین با وجود اینکه سهام مرتبط با ارزهای دیجیتال به‌طور گسترده کاهش قیمت دارایی‌های دیجیتال را منعکس می‌کردند اما چند سهام با اعلام سرمایه‌گذاری‌ها و پیشنهادات جدید، سود کردند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۹۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۷۰ درصد کمتر شده است.در حال حاضر ۴۰.۷۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۴.۷۹ میلیارد دلار است که ۴۸.۰۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۷.۰۰ میلیارد دلار است که ۱۶.۲۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۸۲.۲۸ میلیارد دلار است که ۷۸.۵۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

admin
دی ۲۱, ۱۴۰۰