کریپتوماینرها در حال حاضر CPU های AMD را به دلیل گران بودن کارت های گرافیک غارت میکنند

کمبود مداوم جدیدترین و بهترین کارت‌های گرافیک مانند کنسول‌های RTX 3080 و RTX 3090 و PS5 تقریباً اولین داستان فناوری سال 2021 بوده است، اما با نزدیک شدن به سال 2022، ممکن است بتوانیم یک محصول جدید دیگر را به ترکیب اضافه کنیم: آخرین CPU های AMD

حتی با وجود اینکه بهترین پردازنده‌ها همگی در سال‌های 2020 و 2021 به‌روزرسانی شدند، از اینتل Alder Lake تا Zen 3 AMD، تا حد زیادی از مشکلات کمبودی که در سایر محصولات فناوری جدید دیده‌ایم در امان مانده‌اند.

ساخت رایانه‌های رومیزی برای اسکالپرها برای خرید انبوه پردازنده‌ها و سودجویی فجیع – مانند PS5 و کارت‌های گرافیک- بسیار مناسب است و CPUهای مصرف‌کننده برای نوع خاصی از اعداد سنگین مورد نیاز برای الگوریتم‌های اصلی ارزهای دیجیتال که توسط بیت‌کوین و اتریوم استفاده می‌شوند، بسیار تعمیم یافته‌اند.

در مورد رمزنگاری، اسکالپینگ و ماینینگ به یکدیگر کمک میکنند، زیرا استخراج‌کنندگان اتریوم تقاضا برای کارت‌های گرافیکی را افزایش می‌دهند که سودجویان از آن‌ها بهره می‌برند. ماینرها همچنین انگیزه مالی بیشتری برای پرداخت بهای بالاتر دارند، اگر همچنان بتوانند با استخراج کالای دیجیتال سوداگرانه سود ببرند.

در همین حال، بیت‌کوین بر روی ماشین‌های تخصصی ASIC استخراج می‌شود که هزاران دلار/پوند قیمت دارند، بنابراین این‌ها واقعاً محصولاتی نیستند که عموم مردم حتی  درباره‌شان بدانند.

Raptoreum را وارد کنید، به اصطلاح آلتکوین که با استفاده از الگوریتم GhostRider برای تولید سکه‌های دیجیتال، می‌خواهد نوار ورود برای استخراج را کاهش دهد. به گفته بیت کوین پرس، این الگوریتم را می توان به طور موثر بر روی یک CPU مصرف کننده با کش L3 به اندازه کافی بزرگ انجام داد. در تئوری، این باید به همه اجازه دهد تا با پایین آوردن مانع ورود به یک CPU ساده، تبدیل به یک رمزنگار شوند.

پردازنده هایی که بیشترین اندازه کش L3 را دارند پردازنده های AMD EPYC و Threadripper هستند، اما از آنجایی که به ترتیب CPU سرور و ایستگاه کاری هستند، بسیار گران هستند.

Ryzen 9 3900X و Ryzen 9 5900X را وارد کنید. با 64 مگابایت حافظه نهان L3 و هزینه نسبتاً پایین، این تراشه ها می توانند Raptoreum را برای سود استخراج کنند. به طور قابل پیش بینی، این بدان معنی است که تقاضا برای تراشه ها در حال حاضر شروع به افزایش کرده است که باعث افزایش قیمت پردازنده ها می شود.

آیا Raptoreum به کمبود CPU AMD در مقیاسی که در مورد کارت‌های گرافیک Nvidia دیده‌ایم منجر خواهد شد؟ این بسیار بعید است، زیرا آن گونه که Ethereum می‌خواهد از علاقه‌مندان برخوردار نیست و احتمالاً مانند Dogecoin موج فرهنگ پاپ را نخواهد گرفت.

نظریه

تبدیل یک CPU به یک دارایی استخراج رمزنگاری، افراد بیشتری را وادار به استخراج ارزهای دیجیتال برای «تسریع پذیرش» نمی‌کند. این فقط به این معنی است که CPU ها اکنون به چیز دیگری تبدیل می شوند که بقیه ما مجبوریم بدون آن برویم، زیرا موجودیت هایی با منابع بسیار بیشتر و انگیزه سود به سادگی از دیگران برای آنها پیشی می گیرند یا کل انبارهای پر از CPU را به صورت عمده خریداری می کنند. .

سپس، در حالی که همه پردازنده‌های مرکزی اکنون در دسترس «مردم» نیستند، این کار را دوباره با محصول دیگری انجام خواهیم داد. با این سرعت، چقدر طول می‌کشد تا کریپتوماینرها راهی برای استخراج PS5 برای استخراج Nextcoin یا هر چیز دیگری پیدا کنند و این بحران سهام حتی حادتر شود؟

این حتی هزینه های مخرب زیست محیطی این همه پردازنده های اضافی که در کریپتوماین ها به همراه موجودی کارت گرافیک جهان تحت تاثیر قرار می گیرند  را در نظر نمیگیرد. پردازنده‌ها منبع کم‌هزینه‌ای نیستند، هزینه صرفاً به شکل تغییر آب و هوا به تعویق افتاده است.