پول

پول چیست و چگونه میتوان آنرا به سمت خویش سرازیر کرد

در مورد پول تعاریف مختلفی وجود دارد ولی ابتدا باید به این نکته دقت کرد که اصلا پول برای چه بوجود آمد و دلیل اینکه چطور مردم آنرا پذیرفتند.
در ادوار گذشته انسانها برای دادو ستد از روش تهاتر استفاده میکردند یعنی شخصی که گندم داشت محصول خود را با احشام معاوضه میکرد و شخصی که علمی داشت مثلا طبیب بود جای دریافت دستمزد از شخص بیمار تخم مرغ دریافت میکرد.
انسان از بدو بوجود آمدن به صورت مداوم در حال تکامل میباشد و پیوسته چه از لحاظ ظاهری و چه فرهنگی رو به جلو حرکت کرده و میکند. پس باید به این نکته توجه کنیم که این تکامل در تمامی رفتارهای انسان تاثیر گذار باشد که یکی از آنها تغییر در نوع زندگی میباشد.
در بین انسانها اشخاصی بوده و هستند که ذات پرسشگری دارند و برای سوالات خویش دنبال راه حل های جدید معمولا این گروه از مردم بخاطر هوش ذاتی و قدرت رهبری بر مردم دیگر حکمران میشوند و جامعه خویش را به سمت اهداف خودشان سوق میدهند .بخاطر این هست که بنیانگذاران پول معمولا دولتها بودند و حکومتهای قدرتمند اولین بنیانگذاران خلق پول بودند
در اینجا ما از ذکر مسایل تاریخی نام نمیبریم و فقط در مورد پول و چگونگی بوجود آمدن آن صحبت میکنیم .
اما سوال اینجاست که آیا واقعا پول چیست آیا همین اسکناسها و سکه هایی که ما الان میبینیم و یا در گذشته سکه طا یا نقره بوده پول واقعی هست یا صرفا اینها فقط یه نماد میباشد امروزه در دنیا برای هر معامله تجاری یا خدماتی پول جابجا میشود یا صرفا ما فقط یک سری اعداد را میبینیم برای مثال سالانه میلیادها دلار یا یوان و یا پوند در دنیا معامله میشود که از طریق اعتبار بانکی انجام میشود و اصلا اینقدر اسکناس در دنیا وجود ندارد که بتوان آنرا جابجا کرد پس به گفته رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر فقیر پدر ثروتمند اصلا پول وجود ندارد و ما انسانها خودمان را به آن دلخوش میکنیم و برای گول زدن ما استفاده میشود آیا واقعا این چنین هست .
باید در جواب این سوال گفت هم بلی و هم خیر میپرسید چطور برایتان توضیح میدهم که چگونه اینطور هست:
1.ما برای خرید هم میتوانیم به صورت نقدی و اسکناس خرید انجام دهیم هم میتوانیم نسیه خرید کنیم و هم متوانیم چک بدهیم و هم با پیشرفت تکنولوژی از کارت بانکی استفاده کنیم.
2.ما برای بعضی از خدمات اصلا پول پرداخت نمیکنیم مثلا خدماتی که دولت به صورت رایگان به ما ارایه میدهد مثلا همین مورد اخیر که واکسن کووید بود که در همه جای دنیا به صورت رایگان انجام شد.
3.در خیلی از مواقع ما فقط یک عدد را جابجا میکنیم برای مثال کارت به کارت کردن پول برای شخص دیگر
ولی سوال اینجاست که واقعا پول در کجای زندگی امروز ما قرار دارد و آیا همه چیز را میتوان با پول بدست آورد آیا با پول میتوان خوشبختی خرید میتوان سلامتی خرید قطعا جواب این سوالات نه میباشد.
اولین نکته برای بدست آوردن پول این هست که اصلا چرا انسانها باید به شما پول بدهند چه امکاناتی و یا چه خدماتی و یا چه کالایی از شما خریداری میکنند وبه چه قیمتی مثلا یه دکتر علم خود را میفروشد و یک کاسب کالای خود را شما چه چیزی دارید که در ازا ارایه آن پول دریافت کنید .

مقاله شماره 1    مهدی فرنیا

admin
بهمن ۱۰, ۱۴۰۰