5 بزرگترین تغییر در آیفون 13 که در سال 2021 انتظار داریم

ما بی صبرانه منتظر آیفون 13 هستیم ، زیرا زمان مورد انتظار برای عرضه  در 17 سپتامبر میباشد.

با توجه به شایعات فراوان ، ما تصوری از آنچه باید انتظار داشت داریم: ارتقاء افزایشی که طراحی لبه آیفون 12 را حفظ می کند در حالی که چند مزیت جدید ارائه می دهد. حتی تلفن سال گذشته به غیر از 5G و MagSafe بیش از حد ظاهر بصری را اضافه نکرده است ، بنابراین ما کنجکاو هستیم که چگونه اپل مصرف کنندگان را متقاعد می کند تا Android را ارتقا دهند یا از سیستم خود خارج شوند.

شایعات ثابت آیفون 13 به ما چیزهای زیادی برای انتظار می دهد و ما از آنچه شنیده ایم بسیار شگفت زده هستیم. در اینجا پنج تغییر بزرگ iPhone 13 که در سال 2021 انتظار می رود را اورده ایم.

شکاف یا فرو رفتگی کوچکتر:

بله ، شکاف مفتضح احتمالاً باقی می ماند ، حتی پس از اینکه اکثر گوشی های اندرویدی به سوراخ های پانچ تبدیل شده اند (یا حتی شروع به پنهان کردن آنها در زیر نمایشگرها کرده اند ، از جمله Samsung Galaxy Z Fold 3 تاشو).

اما شایعات متعدد نشان می دهند که آیفون 13 دارای بریدگی کوچکتر خواهد بود و برخی گزارش ها نشان می دهند که 30 درصد باریک تر از شکاف آیفون 12 خواهد بود.در این مرحله ، ما تقریباً به سطح بالا عادت کرده ایم – و حتی بیشتر به عقب ماندن اپل در روندهای صنعت تلفن عادت کرده ایم. با توجه به اینکه هنوز چندین سنسور برای تشخیص چهره و احراز هویت دیگر وجود دارد ، حرکت به یک دوربین یک تغییر بزرگ خواهد بود.

LiDAR و تثبیت کننده تصویر برای همه مدل ها

قبلاً بین ویژگی های مقرون به صرفه iPhone (و مینی) و مدل های Pro و Pro Max شکافی وجود داشت ، که قابل درک است – باید دلیلی برای ارتقاء داشته باشید ، درست است؟ اما شایعات حاکی از آن است که برخی از ویژگی های دوربین در iPhone 12 Pro و Pro Max برای مدل های iPhone 13 کاهش می یابد.

نه ، آیفون 13 از لنزهای تله فوتو برخوردار نخواهد شد ، اما شایعات می گویند که این گوشی (و احتمالاً آیفون 13 مینی) می تواند از فناوری اسکن عمیق LiDAR برای کمک به AR استفاده کند.شایعات دیگر با این پیش بینی ها مغایرت داشته و نشان می دهد که اپل ممکن است قصد ارتقا داشته باشد اما در نهایت با آن کنار نیامده است.

آیفون 13 پرو از لرزشگیر نوری سنسور (OIS) برخوردار است که قبلاً فقط در iPhone 12 Pro Max یافت می شد .این همه ارتقاء دوربین نیست که ما در مورد آن می شنویم ، اما بقیه پیشرفت ها یا ارتقاء بیشتر را پیش بینی می کنند که به همه گوشی ها نمی رسد ، مانند OIS که به دوربین های فوق عریض در iPhone 13 Pro و Pro Max اضافه شده است.

باتری ها فضای کمتری را اشغال می کنند

این مورد کمی فنی تر است ، اما شایعات نشان می دهند که باتری آیفون 13 ممکن است فضای کمتری را در گوشی اشغال کند. تحلیلگر Ming-Chi Kuo پیش بینی می کند که اپل برای حفظ ظرفیت خود به فناوری برد نرم روی می آورد ، در حالی که شایعه دیگری حاکی از آن است که این تلفن از یک برد مدار انعطاف پذیر (و نه انعطاف پذیر) برای ظرفیت بیشتر استفاده می کند.

عمر طولانی باتری همیشه خوب است ، مخصوصاً با افزایش عمر و نسخه های بعدی iOS ، باتری سریعتر خالی می شود ، اما مزیت واقعی ممکن است فضای بیشتر داخل گوشی باشد ، که می تواند فضا را برای ارتقاء مانند حسگرهای اثر انگشت روی صفحه یا سیم پیچ برای شارژ بی سیم معکوس ایجاد کند.

اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش

ایفون 13سرانجام ممکن است ویژگی دیگری را که تلفن های اندرویدی سالها از آن برخوردار بوده اند دریافت کند: اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش. شایعات حاکی از ان است که تحلیلگر اپل مینگ چی کو پیش بینی کرده است که این ارتقا در آیفون 13 در راه است.

بازگشت Touch ID به معنای پایان Face ID نیست ، زیرا شایعات ادعا می کنند که بیومتریک جدید مکمل سیستم های احراز هویت قوی اپل در حال حاضر است.

Face ID که با ماسک و عینک کار می کند

خوب ، این مورد کمی بعید است با توجه به این که ما فقط در مورد آن شنیده ایم ، اما یک عکس فاش شده ظاهراً طرح جدیدی از دوربین جلویی را نشان می دهد که ظاهراً تشخیص چهره Face ID را قادر می سازد حتی در حالی که افراد از ماسک و/یا عینک مه آلود استفاده می کنند کار کند.

این عکس که توسط پروفسور Jon Prosser با اطلاعاتی در صفحه اول صفحه توییت شده است ، دوربین ها و سنسورهایی را نشان می دهد که داخل قاب قرار گرفته و دور یک دستگاه آیفون 12 پیچیده شده است.فاش شدن نشان می دهد که آیفون می تواند به جای دوربین های خود از آن دوربین ها برای آزمایش Face ID استفاده کند در حالی که کاربران از ماسک و/یا عینک غلیظ تنفس استفاده می کنند ، که اغلب هنگام استفاده از هر دو اتفاق می افتد.

اما باز هم ، این شایعه برای گوشی ای که ظاهراً در یکی دو ماه آینده منتشر می شود ، کاملاً جدید است. شاید این امر به آیفون 13 راه پیدا کند ، اگرچه تا سال آینده به iPhone تولیدی تبدیل نشود ، تعجب نخواهیم کرد.

اپل به دنبال راه حلی بهتر برای احراز هویت در زمان استفاده از ماسک است تا اینکه بتواند راه حل Apple Watch را حل کند-که اگر حسگرهای اثر انگشت روی صفحه مانع ایجاد نکنند ، بسیار  ضروری خواهد بود.

منبع : techradar