اتریوم (Ethereum)

اتریوم چیست؟

به طور رسمی اتریوم در ژانویه 2014 در کنفرانس بیتکوین آمریکای شمالی در میامی ایالات متحده معرفی شد. با پیوستن دکتر گاوین وود به عنوان یکی از بنیان گذاران، در ژوئیه 2014 بنیاد اتریوم توسعه نرم افزار اتریوم را آغاز و 18 میلیون دلار توکن اتر پیش فروش کرد.

اتریوم یک رمزارز بسیار محبوب است که بعد از بیت‌کوین در جایگاه دوم محبوبیت قرار دارد و می‌توان ان را با خریدن یا ماین کردن به دست آورد.  به بیان دیگر اتریوم یک پلتفرم بلاکچین جهانی، متن‌باز و غیرمتمرکزاست که از قراردادهای هوشمند , توسعه نرم‌افزارهای کاربردی غیرمتمرکز و امور مالی غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. اتریوم، دسترسی آزاد به پول دیجیتال و خدمات داده پسند را برای کلیه افراد، صرف‌نظر از پیشینه آن‌ها و یا موقعیت جغرافیایی که دارند، فراهم می‌کند. Ethereum همچنین امکان توزیع آثار هنری ، حق ثبت اختراع ، وام های رهنی ، معاملات شخصی به فرد و حتی رأی دادن را فراهم می کند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند روی پلتفرم اتریوم برنامه‌هایی بنویسند که مقادیر دیجیتال را کنترل می‌کنند، به گونه ای که برنامه‌نویسی شده‌اند اجرا می‌شوند و از هر نقطه‌ای در جهان در دسترس هستند. از اتریوم مانند دیگر ارزها می‌توان برای ارسال و دریافت جهانی ارزش بدون نظارت شخص سوم  استفاده کرد. 

به روی همه باز است

در هر کجای دنیا که باشید برای همه باز است , همه آنچه شما نیاز دارید اینترنت است.

شبکه همتا به همتا

اتریوم به کاربر امکان انتقال پول و انجام توافق با دیگران را به صورت مستقیم می‌دهد.

بدون کنترل متمرکز

همه می‌توانند مالک این شبکه باشند و ان را یک یا چند شخص خاص کنترل نمیکنند

بلاکچین چیست؟

بلاکچین یک دفتر عمومی غیرمتمرکز و توزیع شده است که همه تراکنش ها در ان تأیید و ثبت می شود. به بیان ساده تر یعنی هر کسی که عضو شبکه اتریوم است، یک نسخه مشابه از این دفتر را در اختیار دارد و به آنها امکان می دهد همه تراکنش ها را ببینند.  غیرمتمرکز بودن یعنی این سیستم  متعلق به هیچ‌کس نیست و آن را یک یا چند شخص خاص کنترل نمی‌کنند بلکه همه می‌توانند مالک این شبکه باشند و در کنترل آن نقش داشته باشند.

اتر چیست؟

اِتِر (ETH)، رمزارز بومی پلتفرم اتریوم و هم‌تای بیت‌کوین است.در بین اعضای جامعه ارزهای دیجیتال، به ارز دیجیتال شبکه اتریوم، همان اتریوم هم گفته می‌شود، اما در واقع نام آن اتر است.

کاربران از دستگاه های ماینر برای استخراج  و یا حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می کنند و در ادامه ی این عملیات، هر معامله در شبکه را تأیید می کند و بلوک های جدیدی را به زنجیره بلوکی اضافه می کند. به شرکت کنندگان پاداش ارز رمزنگاری شده داده می شود. برای شبکه اتریوم، به این توکن ها اتر گفته می شود. اتریوم تحت نماد شرکتی ETH کار می‌کند و در صرافی‌های رمزارزها معامله می‌شود. برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و خدمات محاسباتی در شبکه اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.  اتر یک توکن اساسی برای عملیات اتریوم است که یک دفتر کل توزیع شده عمومی را برای تراکنش‌ها فراهم می‌کند. اتر برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها و یا اجرای یک قرارداد هوشمند در پلتفرم اتریوم، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع تراکنش ها در شبکه اتریوم 

 • از یک حساب با مالکیت خارجی (EOA) به یک حساب با مالکیت خارجی (EOA): این تراکنش ها توسط یک حساب با مالکیت خارجی (انسان) آغاز می‌شودو  میان دو انسان صورت می‌گیرد.

 • از یک حساب با مالکیت خارجی (EOA) به یک حساب قرارداد هوشمند (CA): این تراکنش ها توسط یک حساب با مالکیت خارجی (انسان) آغاز می‌شود و میان انسان و یک قرارداد هوشمند صورت میگیرد.

 • از یک حساب با مالکیت خارجی به یک حساب صفر: این تراکنش ها توسط یک حساب با مالکیت خارجی (انسان) آغاز می‌شود و توسط یک حساب با مالکیت خارجی فرستاده شده و گیرنده‌ای ندارد.

این نوع تراکنش‌ها حاوی کد قرارداد هوشمند هستند و در صورت تأیید، قرارداد هوشمند را روی بلاک چین ایجاد می‌کنند. پس از ثبت شدن این قرارداد در بلاک چین، یک آدرس عمومی به آن اختصاص می‌یابد و قرارداد آماده ی فعالسازی و استفاده توسط تراکنش‌های دیگر میشود.

قرارداد هوشمند در اتریوم

در یک قرارداد هوشمند با نوشتن شرایط قرارداد  به صورت کد و قرار دادن آن در شبکه بلاکچین، اطمینان حاصل می شود که این شرایط تحقق می یابد.این برنامه، به محض تحقق شرایط از پیش تعیین شده، توافق نامه را به طور خودکار اجرا می کند و تأخیر و هزینه انجام معاملات به صورت سنتی را از بین می برد.

قراردادهای هوشمند با استفاده از ماشین مجازی (EVM) اتریوم شکل می گیرد. هنگامی که یک قرارداد هوشمند در بلاکچین بدون سانسور، خرابی و نفوذ شخص ثالث به صورت برنامه ریزی شده اجرا می شود، مانند یک برنامه رایانه ای خودکار عمل می کند.

قرارداد هوشمند کارامدی بیشتر و بهینه سازی فرآیندها را برای بانک ها به ارمغان می آورد و هزینه ها را کاهش میدهد و همچنین تجربه آسان تری برای مشتریان نیز ایجاد میکند.قراردادهای هوشمند می‌توانند به صورت عمومی باشند و این امر امکان آن را فراهم می‌کند که کارکردها را اثبات کنند.

زبان برنامه نویسی قراردادهای هوشمند اتریوم، سالیدیتی (solidity) نام دارد .سولیدیتی یک کتابخانه زبانی با شباهت‌هایی به زبان‌های برنامه‌نویسی C و جاوا اسکریپت است.

ماشین مجازی اتریوم (EVM)

EVM یا ماشین مجازی اتریوم، محیطی مجازیست که کدهای سطح بالای مربوط به قراردادهای هوشمند را به یک فرمت قابل اجرا توسط همه ماشین ها تبدیل کرده و همه تراکنش‌ها برای همه نودها به یک صورت اجرا میشوند. ماشین مجازی اتریوم  قادر به اجرای قراردادهای هوشمندی است که می‌توانند توافق‌های هوشمند مالی مانند «قرارداد اختیار معامله, قرداد معاوضه  سوآپ یا اوراق قرضه کوپن را نمایش دهند.

به طور کلی زبان‌های برنامه نویسی  به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • زبان سطح ماشین (machine-level)

  • زبان سطح پایین (low-level)

  • زبان سطح بالا (high-level)

در ابتدا کد سطح بالا به یک زبان سطح پایین تر مانند C ترجمه می‌شود؛ سپس زبان C به یک زبان سطح پایین تر مانند اسمبلی ترجمه شده و در نهایت کد اسمبلی به زبان ماشین صفر و یک تفسیر میشود.

از ماشین مجازی اتریوم برای برآورده ساختن قراردادهای کاری، به عنوان وجه‌الضمان برای خرید اقلام با ارزش میتوان استفاده کرد. ماشین‌های مجازی اتریوم در زبان‌های سی‌پلاس‌پلاس (++C)، هسکل (Haskell)، گو (Go)، جاوا (Java)، سی‌شارپ (C#‎)، پایتون (Python)‌، روبی (Ruby)، الیکسیر(Elixir)، ارلنگ (Erlang) پیاده‌سازی شده‌اند و به زودی در وب‌اسمبلی (WebAssembly) نیز پیاده‌سازی می‌شود.

گس (Gas) اتریوم

Gas اتریوم، واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات لازم است، اندازه گیری می کند. گس در شبکه اتریوم، واحدی برای پرداخت کارمزد است؛ عملیاتی که در اتریوم اجرا می شوند، به مقداری Gas نیاز دارد.  ماینرها قیمت گاز را تنظیم می‌کنند و می‌توانند در صورتی که مبلغ Gas به آستانه مورد نظر آن‌ها نرسید، انجام تراکنش را نپذیرند.قیمت‌های گاز در قسمت‌های کوچکی نمایش داده می‌شوند که gwei نامیده می‌شود. کارمزدهای گاز پرداخت‌هایی هستند که توسط کاربر برای جبران انرژی محاسباتی مورد نیاز برای پردازش و اعبتارسنجی تراکنش‌ها در بلاکچین اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توکن ERC-20

روی شبکه اتریوم همه می‌تواند برای پروژه‌های مختلف خود ارز دیجیتال مخصوص یا توکن بسازند. استاندارد ERC-20 لیستی از قوانینی است که برای یک توکن باید در نظر گرفته شود تا بتواند روی اکوسیستم اتریوم ساخته شود. هر کس امروز می‌تواند با پرداخت چند دلار کارمزد، توکن خاص خودش را بسازد، اما این توکن ارزشی ندارد چون موردمصرف و کاربردی برای آن تعیین نشده است. در صورتی این توکن‌ها ارزشمند می‌شوند که کاربرد داشته باشند و کسی حاضر باشد برای دریافت خدماتی، آن توکن را بخرد. تیم توسعه پروژه‌های بلاک چینی می‌توانند قبل از راه‌اندازی بلاک چین مستقل خود، برای جذب سرمایه روی بلاک چین اتریوم توکن بسازند و در عرضه اولیه (ICO) پیش‌فروش کنند و هنگامی  که شبکه اصلی و بلاک چین خود را ساختند، توکن‌های اتریومی را به بلاک چین خود انتقال دهند. توکن‌های اتریومی (ERC-20) روی همان آدرس‌های اتریوم قابل‌ذخیره‌سازی و انتقال هستند و برای ذخیره آنها نیاز به تهیه کیف پول جداگانه نیست. از نظر تئوری روی یک آدرس اتریوم می‌توان تمام توکن‌های مبتنی بر اتریوم را ذخیره کرد.

کیف پول اتریوم چیست و انواع ان

کیف پول (Wallet) اتریوم، روشی برای مدیریت رمزارزهای اتر و حساب کاربری اتریوم فرد است. فرد برای شروع به کار با اتر، نیاز به یک کیف پول دارد. کیف پول‌های اتریوم به افراد این امکان را می دهد تا با حساب کاربری خود در اتریوم تعامل داشته باشند. کیف پول اتریوم به فرد این امکان را می‌دهد که تراز حساب خود را بداند، تراکنش‌هایی را انجام دهد و به برنامه‌های کاربردی موجود در پلتفرم اتریوم متصل شود . بسیاری از کیف پول‌ها این امکان را به کاربر می‌دهند که چندین حساب اتریوم را از یک کیف پول مدیریت کنند. کیف پول‌های نرم‌افزاری اتریوم رایگان هستند و به‌راحتی می‌توانید آنها را روی گوشی‌های تلفن همراه (اندروید و iOS) یا کامپیوترهای شخصی (ویندوز، لینوکس و مک) نصب کنید. برخی از کیف پول‌ها هم تحت وب‌ هستند و دسترسی به آنها با مرورگرهای اینترنت (مانند کروم) امکان‌پذیر است. در مقابل، کیف پول‌های سخت‌افزاری که امنیت بیشتری دارند، به‌شکل فیزیکی موجود هستند و باید از فروشگاه‌های معتبر خریداری شوند.

برای اتریوم ده‌ها کیف پول با نام‌های گوناگون وجود دارد و بنابراین اگر یک سرمایه‌گذار اتریوم یا سرمایه‌گذار توکن‌های مبتنی بر اتریوم باشید، پیداکردن کیف پول کار راحتی است. برای انتخاب کیف پول، به‌طور کلی مهم‌ترین معیار اعتبار است.

اگر کیف پولی تعداد نصب پایینی دارد به معنای این است که  رضایت چندانی از عملکرد آن وجود نداشته است بنابراین  نباید در میان گزینه‌های شما باشد. هر کیف پول اتریوم دارای یک یا چند آدرس منحصر‌به‌فرد و یکتا است. آدرس کیف پول مشابه شماره حساب بانکی است که از آن می‌توانید برای دریافت پول استفاده کنید.  073d9dbee8875e7c91422d80413c85ba5e8e9fe7cad5dc001871dac882d07f2f

بخاطر بسپارید که در دنیای بلاک چین و ارزهای دیجیتال مسئولیت سرمایه هرکس با خودش میباشد پس باید از کیف پول‌ خود نسخه پشتیبان بگیرید تا در صورت حذف‌شدن کیف پول، فراموشی رمز یا خراب‌شدن دستگاهی که کیف پول روی آن نصب است، بتوانید مبالغ خود را بازیابی کنید.

کیف پول اتریوم، کلید خصوصی کاربر را ذخیره می‌کند، که کلیدهای رمزی است که برای دسترسی به اتر قابل استفاده است .انواع گوناگونی از کیف پول‌های اتریوم وجود دارد که به طور خاص برای ذخیره‌سازی این کلیدهای خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • • کیف پول‌های دسکتاپ

  • • کیف پول‌های موبایل

  • • کیف پول‌های سخت‌افزاری

• کیف پول‌های کاغذی

بهترین کیف پول های اتریوم:

کیف پول تراست والت از نوع نرم افزاری

کیف پول مای اتر والت از نوع نرم افزاری

کیف پول متامسک از نوع نرم افزاری

کیف پول اتمیک از نوع نرم افزاری

کیف پول لجر از نوع سخت افزاری

کیف پول ترزور از نوع سخت افزاری

تفاوت اتریم و بیت کوین

اگرچه Ethereum و Bitcoin از دفترها و دفاتر توزیع شده استفاده می کنند ، اما Ethereum دارای مزایایی نسبت به بیت کوین است که بازرگانان را از سراسر جهان جذب می کند.تعداد توکن های بیشتری از بیت کوین در گردش است و به دست آوردن اتر در زمان بلوک کوتاه تر آسان تر است. به عبارت دقیق تر ، دریافت اتر در یک معامله 15 ثانیه طول می کشد ، در مقایسه با معاملات بیت کوین که ممکن است بین 10 دقیقه تا یک روز طول بکشد.از آنجا که Ethereum زبان برنامه نویسی خاص خود با نام Solidid دارد ، نه تنها به عنوان ارز و معاملات بلکه به عنوان روشی برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز ، کار پول و واگذاری مالکیت مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار منحصر به فرد آن برای اجرای قراردادهای هوشمند در واقع یکی از مهمترین جنبه هایی است که Ethereum را به گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. 

یکی از تفاوت‌های دیگر بیت کوین و اتریوم، تعداد واحدها (عرضه) این دو است. بیت کوین محدودیت عرضه دارد، اما اتر نامحدود عرضه خواهد شد.

ارزش اتریوم در سال 2022

پیش بینی قیمت Ethereum در سال 2022 مثبت است. WalletInvestor معتقد است که در سال 2022 Ethereum می تواند به 3144.51 دلار برسد. اما Digitalcoin بسیار خوشبین تر است و پیش بینی می کند که Ethereum در سال 2022 به 4076.70 دلار برسد.و سپس آژانس پیش بینی اقتصاد وجود دارد که پیش بینی می کنند که اتریوم در دسامبر 2022 به 9،086 دلار برسد. اما این همه ماجرا نیست ، آنها همچنین معتقدند که اتر می تواند تا اوت یا سپتامبر به بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی 11196 دلار برسدو سرانجام ، تجارت جانوران وجود دارد که با روش های پیش بینی بسیار محافظه کارتر عمل می کنند. آنها پیش بینی می کنند که ارزش اتریوم در بالاترین میزان در سال 2022 ,3،283.896  دلار باشد که به نظر می رسد منطقی ترین پیش بینی باشد.

ارزش اتریوم در سال 2025 

 هرچه از تاریخ امروز دور شویم ، یافتن پیش بینی های معقول در مورد ارزش اتریوم در سال 2025 دشوارتر می شود. باز هم ، با این حال ، پیش بینی های سال 2025 به طور کلی بسیار سرسخت است.Digitalcoin’s Ethereum پیش بینی  میکند برای سال 2025 , تا 7،053.95 دلار افزایش یابدو پیش بینی 5 ساله WalletInvestor میگوید Ethereum به 7168.52 دلار برسد.

آیا Ethereum می تواند به 10 هزار دلار برسد

Cryptocurrency پیش بینی می کند که ارزش اتر تا فوریه 2025, 9374 دلار ارزیابی شود و سپس تا مارس 2025 به 36119 دلار برسد.

آیا خرید بیت کوین بهتر است یا اتریوم؟

انتظار می رود Ethereum و Bitcoin هر دو به میزان قابل توجهی افزایش یابند ، بنابراین هر دو سکه شانس بسیار بالایی را برای بازده عالی فراهم می کنند.در حال حاضر ، بیت کوین ممکن است گزینه سرمایه گذاری کمی بهتر باشد زیرا بسیار محبوب است اما با این اوصاف ، سرمایه گذاری در Ethereum و Bitcoin عاقلانه تر است.

آیا اتریوم یک سرمایه گذاری خوب است؟

از آنجا که Ethereum دومین پلتفرم بزرگ بلاکچین است ، بسیاری از کارشناسان رمزنگاری معتقدند که Ethereum در مقایسه با سایر رمزنگاری ها سرمایه گذاری خوبی است. علی رغم همه فراز و نشیب های تاریخ اتریوم ، تحلیلگران بر این باورند که قیمت اتریوم می تواند در بلند مدت بیشتر رشد کند. یکی از عواملی که در سرمایه گذاری در ETH در سال 2021 تأثیرگذار خواهد بود ، Ethereum 2.0 ، تکرار دوم Ethereum است.Ethereum 2.0 به جای استخراج ، روی بهره وری انرژی و ذخیره سازی تمرکز خواهد کرد. توجه داشته باشید که اثبات سهام شامل اعتبار سنجی معامله فعال و پشتیبانی شبکه با نگه داشتن پول در کیف پول رمزنگاری برای اطمینان از ایمنی است.دلیل دیگر توجه به سرمایه گذاری در Ethereum ، استفاده روزافزون از فناوری بلاکچین است که بیشتر و بیشتر معامله گران رمزنگاری را به خود جلب می کند. چنین فناوری می تواند پرداخت آنلاین  توزیع وام و تجارت کالاها را تسهیل کند.

اتریوم چقدر ایمن است؟

اتریوم تا حد زیادی بی خطر در نظر گرفته می شود. تقریباً مانند همه ارزهای رمزپایه ، اتریوم از فناوری بلاکچین برای اطمینان از خود در برابر مهاجمان استفاده می کند.با ادامه رشد شبکه Ethereum ، امنیت آن بیشتر خواهد شد زیرا وجود بیشتر گره ها دستکاری در آن را برای مهاجمان دشوار می کند. این بدان دلیل است که غلبه بر قدرت محاسباتی ترکیبی همه گره های شبکه برای مهاجمین بسیار سخت خواهد بود.با این حال ، نمی توانیم از صحبت نکردن در مورد ایجاد Ethereum Classic جلوگیری کنیم. در سال 2016 ، این شبکه مورد حمله قرار گرفت و بسیاری از نشانه های Ether به سرقت رفت. تیم Ethereum به سختی زنجیره بلوکی را ایجاد کرد که دو زنجیره دیگری ایجاد کردند که در آن هک اتفاق نیفتاده بود.Ethereum Classic از نظر فنی نسخه اصلی Ethereum است و آنچه ما از نظر فنی Ethereum می نامیم نسخه جدیدتر است. لازم به ذکر است که همه نمی خواستند به نسخه جدید مهاجرت کنند و در نتیجه ما به دو Ethereums رسیدیم.با این وجود بعید است که چنین اتفاقی دوباره بیفتد زیرا شبکه اکنون از امنیت بیشتری برخوردار است. توجه داشته باشید که بسیاری از هک هایی که Ether به سرقت رفته است ، در بلاکچین Ethereum اتفاق نیفتاده است ، بلکه در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده که توکن ها در «کیف پول های داغ» ذخیره می شوند اتفاق افتاده است.برای امنیت Ethereum خود ، آن را در کیف پول خود ذخیره کنید ، نه در صرافی ارزهای رمزنگاری شده!

چگونه می توان در Ethereum سرمایه گذاری کرد·   

 چندین روش مختلف وجود دارد که می توانید در Ethereum سرمایه گذاری کنید. دو مورد مشهور سرمایه گذاری شامل خرید و فروش بصورت CFD از طریق کارگزار مانند eToro یا خرید و فروش از طریق صرافی ارز رمزنگاری شده میباشد.توجه داشته باشید که تجارت Ethereum از طریق یک کارگزار تا حد زیادی گزینه ایمن تری محسوب می شود زیرا مبادله ارزهای رمزنگاری شده هک می شوند و استفاده از کیف پول دیجیتال نیز پیچیده است. شما همچنین می توانید در حسابهای مدیریت شده سرمایه گذاری کنید ، اما هنگامی که می توانید Ethereum را بخرید و بفروشید کنترل خود را از دست خواهید داد و شخص معامله از طرف شما نیز بخشی از سود را در اختیار شما قرار می دهد.

گزینه های جایگزین برای اتریوم

اگر همه خطرات را متوجه شده اید ، نگران نباشید گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید آنها را بررسی کنید. حتی اگر مطمئن هستید که می خواهید تجارت Ethereum را انجام دهید ، باید این گزینه ها را نیز به خوبی بشناسیدبرخی از بزرگترین رقبای Ethereum امروز شامل Polkadot (DOT) ، Cardano (ADA) ، Binance Coin (BNB) و EOS (EOS) و Tron (TRX) هستند.متأسفانه ، در حالی که Ethereum قراردادهای هوشمند ، dApps ، DeFi را به جامعه ارزهای رمزپایه معرفی کرده است ، همیشه این تهدید وجود دارد که هر یک از موارد فوق ممکن است از Ethereum فراتر رود.اگر می خواهید خطر خود را کاهش دهید ، این سکه ها می توانند در برابر Ethereum نیز پرچین های خوبی ایجاد کنند.

چگونه می توان ETH رایگان دریافت کرد؟

در اکثر موارد ، نمی توانید Ether را به صورت رایگان دریافت کنید.روش های زیادی برای تبلیغات آنلاین وجود دارد که می توانید اتر را رایگان دریافت کنید اما توجه داشته باشید که بسیاری از این روش ها شما را مجبور به انجام کاری می کند ، مانند شرکت در نظرسنجی ها , بازی ها و…همچنین می توانید از طریق ترغیب افراد به وب سایت هایی که دارای پیوندهای وابسته هستند ، امکان ایجاد Ether را ایجاد کنید. اما هیچ یک از اینها رایگان نیست زیرا در حالی که ممکن است هزینه آن را پرداخت نکنید ، برای آن کار می کنید!

آیا اتریوم آینده ای دارد؟

هیچ دلیل فوری وجود ندارد که نشان دهد Ethereum برای حدود 10 سال آینده دوام نخواهد آورد.فقط خطرات فنی وجود دارد که قابل ذکر است. بزرگترین آن این است که Ethereum ماهیتی تورمی دارد زیرا در کل تعداد توکن قابل ساخت هیچ محدودیتی ندارد. معنی این امر این است که اگر تعداد زیادی از نشانه های Ether به بازار ریخته شوند ، این امر ارزش دارایی های همه را کاهش می دهد.یکی دیگر از خطرات اصلی فنی ، ارتقا Et 2.0 اتریوم به اثبات خطر است. اگرچه این احتمالاً باعث محبوبیت بیشتر Ethereum می شود ، اما این یک تغییر قابل توجه است و در صورت عدم موفقیت  می تواند برای قیمت Ether فاجعه بار باشد و در آخر باید رقبای Ethereum را در نظر بگیریم.

منابع: trading-education , ethereum.org , Investopedia

admin
خرداد ۴, ۱۴۰۰